koncerty

Koncert jazzowy Jobim & Gilberto

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 14.08.2020
O której godzinie?
20:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
"Jobim & Gilberto" to kolejny koncert w cyklu "W sieci dźwięków", realizowany przez Fundację Generator Sztuki w ramach programu "Kultura w sieci". Słoneczna i optymistyczna muzyka brazylijska - czyli bossa i samba - zabrzmią w samym środku lata w szczecińskim klubie Jazzment.

 

"W sieci dźwięków" to autorski program koncertów realizowany przez Fundację Generator Sztuki i finansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Fundacja została założona przez szczecińskich muzyków jazzowych z zespołu The Beat Freaks - Michała Starkiewicza i Tomasza Licaka w celu upowszechniania muzyki jazzowej oraz animacji środowiska jazzowego w Szczecinie.

"W sieci dźwięków" to cykl siedmiu różnorodnych koncertów, w wykonaniu jazzowych muzyków ze Szczecina, Berlina, Poznania, Krakowa i Warszawy oraz szkolenie on-line z zakresu korzystania ze współczesnych mediów dla zaangażowanych w projekt artystów. Koncerty odbywają się w formie tradycyjnej w Klubie Jazzment w ramach możliwego reżimu sanitarnego. Każdy z koncertów odkrywa przed słuchaczami różne odcienie i barwy współczesnego jazzu, nawiązując jednocześnie do bogatej tradycji polskiej muzyki improwizowanej.

Już w najbliższy piątek, tj. 14 sierpnia, "Jobim & Gilberto" - letni koncert w klimatach bossa-novy i muzyki latino. Wystąpią: Maja Koterba - wokal, Michał Starkiewicz - gitara, Paweł Grzesiuk - kontrabas, Andrzej Janusz - perkusja.

Koncert odbędzie się w Jazzment Klub. Początek o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/603305973923670/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję