koncerty

Koncert JARECKI

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 14.02.2020
O której godzinie?
19:00
Za ile?
15 - 25 zł; bilety na bilety.fm
Opis wydarzenia
Jarecki, właściwie Jarosław Kubów (ur. 1982 r. w Opolu) – polski raper i wokalista, członek zespołu muzycznego Kultórwa. Od 2003 r. prowadzi solową działalność artystyczną. Laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki.

 

Jarecki jest wokalistą i współzałożycielem powstałego w 1998 roku zespołu muzycznego Kultórwa. Wraz z zespołem nagrał wydany w podziemiu album pt. "Zwirus". W 2003 roku, Jarecki wraz z kuzynem, DJ-em BRK założył Studio Kurnik. Również w 2003 roku ukazał się kolejny album Kultórwy pt. "Muzykata". W międzyczasie formacja wzięła udział w konkursach muzycznych, w tym w Opolskim Przeglądzie Zespołów Amatorskich oraz Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2006 roku Jarecki wygrał eliminacje do opolskich debiutów. Wtedy to komputerowe bity i sample zastąpili muzycy. Jarecki i jego zespół piosenką "Leń" wygrali nagrodę im. Anny Jantar - Karolinkę - na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. 25 stycznia 2008 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta, pod tytułem "Styldohwil". Na swoim koncie ma również dwa albumy z DJ BRK "Mucha nie siada" wydany w 2010 r. oraz "Punkt widzenia" wydany w 2014 r.

"ZA WYSOKO" to najnowszy solowy album Jareckiego. Sam artysta twierdzi, że to najbardziej osobisty i bogaty w różnorodne gatunki projekt muzyczny. Szczere teksty, niepodrabialny wokal Jareckiego, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków, nadają całości energii i świeżości, tak pożądanej na polskim rynku. Producentem albumu jest DJ BRK, a całość została zrealizowana w opolskim Kurnik Studio. Na płycie udzielili się fantastyczni artyści: GrubSon, Marta "Marika" Kosakowska, Ten Tym Mes, Eldo i wielu innych. "ZA WYSOKO" to połączenia funku, soulu i hip-hopowego brzmienia. Obowiązkowa pozycja dla fanów dobrych brzmień. Krążek wyszedł nakładem wytwórni Supa'High Music. Przez wielu krytyków i dziennikarzy muzycznych "Za Wysoko" została zaliczona jako jedna z pięciu najlepszych polskich płyt 2017 roku.

Na co dzień Jarecki koncertuje z Grubson'em i Dj BRK, na koncie ma jednak współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Marika, Chada, Eldo, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Dwa Sławy, Robert Cichy, VNM, Krzysztof Zalewski, Bednarek i wielu innych. W swojej dotychczasowej karierze zagrał setki koncertów, w tym na największych krajowych scenach muzycznych, przed takimi gwiazdami światowego formatu jak: Nick Cave, Migos, Noel Gallagher czy Arctic Monkeys. Tylko w 2018 roku wystąpił z zespołem na: Męskie Granie, HipHop Kemp czy Opene'r Festival.


Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję