koncerty

Koncert Inauguracyjny XVII Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej Beethoven non plus ultra 2020

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 25.10.2020
O której godzinie?
18:00
Za ile?
30 i 20 zł
Opis wydarzenia
Koncert inauguracyjny tegorocznej XVII edycji Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej będzie prezentacją jednego z wyjątkowych zabytków kultury muzycznej XV-wiecznej Europy.

 

„Glogauer Liederbuch - Śpiewnik Głogowski” to fascynująca kapsuła czasu zawierająca kompozycje wokalne zarówno sakralne, jak i świeckie znanych twórców, takich jak: Busnois, Dufay, Tinctoris, Frye, w tym kompozytorów związanych z Dolnym Śląskiem – Paulus de Broda, Berbleyn, Attamasch oraz Piotr z Grudziądza. Ten niezwykły muzyczny portret epoki przedstawi Ars Cantus odkrywający od lat z wielkim powodzeniem dziedzictwo przeszłości sztuki wokalnej. Zespół znakomitych wrocławskich śpiewaków i instrumentalistów poprowadzi Tomasz Dobrzański, multiinstrumentalista, badacz i rekonstruktor historycznych instrumentów, jeden z niekwestionowanych autorytetów i zarazem liderów środowiska muzyki dawnej w Polsce.

Koncert, przy zachowaniu wymagań sanitarnych, odbędzie się w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3, w niedzielę 25.10.2020 roku o godzinie 18:00. Bilety w ograniczonej liczbie tylko w przedsprzedaży w cenie 30/20 zł od 19.10.2020 w Republice Rozmaitości Fanaberia (deptak Księcia Bogusława X 5 w Szczecinie) oraz na stronie organizatora: www.famd.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję