koncerty

Koncert CISZA JAK TA

foto: jerzydziedziczak.com | materiały prasowe

Gdzie?
Technopark Pomerania (sala Castanea, budynek F2, parter), ul. Cyfrowa 4, Szczecin
Kiedy?
Niedziela, 23.02.2020
O której godzinie?
17:00
Za ile?
30 I 45 zł
Opis wydarzenia
„Cisza Jak Ta” – jeden z najciekawszych zespołów polskiego nurtu poezji śpiewanej – wystąpi w Technoparku Pomerania. Repertuar koncertu obejmuje folkowo-rockowe aranżacje do wierszy największych polskich poetów, m.in. Bolesława Leśmiana, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimierza Przerwy-Tetmajera czy Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego o godz. 17.00.

 

Twórczość zespołu nawiązuje do najlepszych tradycji polskiej poezji śpiewanej. „Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta" – napisał o muzykach dziennikarz radiowej Trójki, Jędrzej Molczyk.

Na swoim koncie formacja ma już 13 płyt i ponad 1000 koncertów na scenach w całej Polsce. Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, płyta "Nasze Światy" została uznana Poetycką Płytą Roku 2012, płyta „Wuka” poetycką Płytą Roku 2013, a płyta “Nieobecność” - Poetycką Płytą Roku 2017. W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Konkursu TVN, Radiowej Trójki i Skody, a jego piosenki zdobyły głosami słuchaczy dziewięć na dziesięć pierwszych miejsc.

Na koncertowym pokładzie „Ciszy” wybrzmiewają trzy gitary, delikatna perkusja, flet, skrzypce i pięć odmiennych głosów splatających słowa i dźwięki w urozmaiconą całość. W skład grupy wchodzą: Aleksandra Frąckowiak, Ilona Karnicka, Dariusz Bądkowski, Michał Łangowski, Mariusz Skorupa i Mateusz Wyziński. Zespołowi towarzyszy również pies Juno - ulubieniec publiczności w całym kraju.

 

Data: 23 lutego 2020 r. (niedziela)

Godzina: 17.00

Miejsce: Technopark Pomerania (sala Castanea, budynek F2, parter), ul. Cyfrowa 4, Szczecin

Bilety dostępne pod linkiem: https://tiny.pl/t6v3b

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję