film

Kino Zamek: ELLA: JUST ONE OF THOSE THINGS

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 30.01.2020
O której godzinie?
17:00
Za ile?
14 zł, 12 zł (ulgowy), 10 zł (dla grup zorganizowanych - od 10 osób)
Opis wydarzenia
Ella Fitzgerald miała zaledwie 15 lat, kiedy w roku 1934 wygrała konkurs talentów w Teatrze Apollo w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy przemieniła się w gwiazdę. „Ella: Tylko jedna z tych rzeczy” zabiera nas w podróż przez ponad sześć dekad, podczas których jej zachwycający głos zamienił w radość osobiste tragedie i problemy ówczesnych czasów.

 

W filmie pokazane są nieznane dotąd zdjęcia i wywiady, które przedstawiają życie Elli Fitzgerald z nieznanej dotąd strony, w tym też historię jej życia jako czarnej kobiety, która zrobiła karierę w czasach rasizmu. Oto Ella, jakiej nie znał świat – twarda, zamyślona, zabawna, olśniewająca innowatorka w muzyce. Film odkrywa także nowe fakty dotyczące jej walki o prawa obywatelskie oraz prywatne dylematy: głód występów przed wielbiąca ją publicznością i nieustanną tęsknotę za mężem i synem. W momencie, kiedy stała się najwspanialszą piosenkarką na świecie, jej pianista i przyjaciel Oscar Peterson powiedział, że Ella „była najbardziej samotną kobietą na świecie”. Z kolei Jamie Cullum stwierdził: „jej muzyka jest z jednym z powodów, dla których warto żyć na tej planecie”.


ELLA: JUST ONE OF THOSE THINGS

USA, Wieka Brytania 2019, dokument, muzyczny, biograficzny (90 min)

Reżyseria: Leslie Woodhead

 

Kino Zamek działa w historycznych zamkowych murach i jest kameralną, jedną z najmniejszych sal kinowych w Polsce. Seanse odbywają się bez reklam!

Nowe, niższe ceny biletów: 14 zł, 12 zł (ulgowy), 10 zł (dla grup zorganizowanych - od 10 osób).

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję