film

Kino Zamek: AMAZING GRACE: ARETHA FRANKLIN

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 19.01.2020
O której godzinie?
14:00
Za ile?
14 zł, 12 zł (ulgowy), 10 zł (dla grup zorganizowanych - od 10 osób)
Opis wydarzenia
Amerykańska Królowa Soul i autorka tekstów Aretha Franklin, podczas dwóch styczniowych nocy w 1972 roku nagrywa na żywo w New Temple Missionary Baptist Church w Los Angeles album gospel „Amazing Grace”. Film jest dokumentalnym zapisem tych dwóch nocy. Jednocześnie historią amerykańskiej muzyki zapisanej w obrazie, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

 

Perypetie jego twórców (techniczno-prawne) nie pozwoliły im pokazać ich dzieła przez ponad 46 lat, aż do teraz. Film ukazuje nie tylko wpływ Afroamerykanów na amerykańską kulturę początku lat siedemdziesiątych XX wieku. Jest także przejmującym obrazem kunsztu jednej z najważniejszych i największych artystek jazzu, soulu i gospel. Królowa Soul – jak nazywano Arethę – wzniosła się na wyżyny swego talentu oddając hołd muzyce gospel, z której wyrosła oraz całej społeczności Ameryki tamtych lat. Rozgrzewała publiczność do białości, wyciskała łzy z oczu, pozostawiając trwały ślad w sercu. Teraz możemy to zobaczyć. Nikt nie pozostanie obojętny wobec tej muzycznej uczty. Przepełnionego tak bardzo muzyką i uczuciem filmu nie było od dawna.


AMAZING GRACE: ARETHA FRANKLIN

USA 2018, dokument, muzyczny (89 min)

Reżyseria: Sydney Pollack i Alan Elliott

Obsada: Aretha Franklin, James Cleveland, Alexander Hamilton, Bernard Pretty Purdie, Chuck Rainey, C.L. Franklin.

 

Kino Zamek działa w historycznych zamkowych murach i jest kameralną, jedną z najmniejszych sal kinowych w Polsce. Seanse odbywają się bez reklam!

Nowe, niższe ceny biletów: 14 zł, 12 zł (ulgowy), 10 zł (dla grup zorganizowanych - od 10 osób).

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję