film

Kino Łaźnia: WATCH DOCS "Czas na Ilhan"

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Kooperatywa Łaźnia, ul. Koński Kierat 14/15
Kiedy?
Czwartek, 12.09.2019
O której godzinie?
17:00
Do kiedy?
Czwartek, 12.09.2019
Do której godziny?
20:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Serdecznie zapraszamy na wieczór z filmem dokumentalnym w Kooperatywie Łaźnia.

 

Jest to pierwsze spotkanie w ramach festiwalu Watch Docs. "WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja.

O filmie:

CZAS NA ILHAN

90' 2018 USA

reżyseria: Norah Shapiro

zdjęcia: Chris Newberry

montaż: Jen Bradwell, Eli Olson

produkcja: Time For Ilhan LLC

Odświeżające spojrzenie na amerykańską demokrację - kampania wyborcza młodej muzułmanki, Ilhan Omar.

 

8 listopada 2016 roku nie tylko Donald Trump wygrał wybory. Ihan Omar została wówczas pierwszą w historii USA muzułmanką somalijskiego pochodzenia wybraną do stanowego parlamentu. „Czas na Ilhan” to odświeżająco optymistyczne spojrzenie na amerykańską demokrację, w której masowo uczestniczyć mogą mieszkańcy „Małego Mogadiszu” w Minneapolis. I zagłosować ramię w ramię z rzeszą studentów na młodą matkę trojga dzieci, ciemnoskórą imigrantkę o postępowych poglądach. Ilhan musiała zmierzyć się nie tylko z weteranką lokalnej polityki, kandydującą po raz 43., ale i z Somalijczykiem, mogącym liczyć na bardziej konserwatywnych wyborców. Skąd bierze się taką energię i jak się robi tak skuteczną kampanię? Przyjdźcie zobaczyć.

„Pokaz organizowany w ramach projektu WATCH DOCS Zrób to sam Helsińskiej Inicjatywy dla Praw Człowieka."

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję