targi

Kiermasz "Pamiętajcie o Ogrodach" na Wałach Chrobrego

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
Wały Chrobrego
Kiedy?
Niedziela, 16.09.2018
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Niedziela, 16.09.2018
Do której godziny?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Kiermasz "Pamiętajcie o Ogrodach" to uwielbiana przez szczecinian impreza, która za każdym razem przyciąga na Wały Chrobrego prawdziwe tłumy! Jej jesienna odsłona odbędzie się w sobotę i niedzielę, 15 i 16 września.

– Szczecinianie – i nie tylko oni – przyzwyczaili się już do tej imprezy i niecierpliwie na nią czekają, bo wiedzą, że każda edycja Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach” na Wałach Chrobrego, to kolejne odkrycia i zachwyty, nowe wrażenia, upragnione zakupy – te zaplanowane i te całkiem niespodziewane – mówią organizatorzy targów.

Najbliższą odsłonę kiermaszu zaplanowano w dniach 15 i 16 września 2018. Tradycyjnie impreza odbędzie się na Wałach Chrobrego i weźmie w niej udział ponad 100 wystawców z całej Polski.

Co tym razem znajdziemy na kiermaszowych stoiskach?

Jak zapowiadają organizatorzy, na pewno będzie można wybierać spośród drzewek i krzewów owocowych, jak i ozdobnych, bylin, cebulek kwiatowych, traw, a także spośród pnącz ozdobnych i jadalnych, krzewów róż, świeżych ziół w doniczkach, wrzosów i wielu, wielu innych roślin.

– Wszystko to w szerokiej gamie i obfitości odmian - znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich – zachęcają organizatorzy kiermaszu. – Tak szeroki wybór zawdzięczać będziemy producentom, którzy przyjadą specjalnie do Szczecina z wielu rejonów Polski. Lubią do nas przyjeżdżać, bo wiedzą, że szczecinianie kochają zieleń i znają się na roślinach, więc specjalnie dla nich starannie przygotowują, selekcjonują towar, aby zadowolić każdego, najbardziej nawet wybrednego klienta – dodają.

W ofercie kiermaszu nie zabraknie również małej architektury, kosiarek, ceramiki czy rękodzieła i ozdób do ogrodu. Jak zawsze, targom ogrodniczym towarzyszyć będzie kiermasz jadła regionalnego. Na stoiskach znajdziemy m.in.: miody z najlepszych pasiek, czosnek z ekologicznych upraw, sery z Podhala, Podlasia i Mazur, pieczywo oraz wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur (z Podhala, Podlasia, Kurpiowszczyzny i Litwy), kwas chlebowy, hiszpańskie oliwki, przysmaki z Turcji, węgierskie kołacze i langosze, obwarzanki tomaszowskie, pitne miody, ekologiczne wina owocowe, piwa z minibrowarów.

Kiermasz Ogrodniczy „Pamiętajcie o Ogrodach” odbędzie się już po raz 37. Organizatorzy zapraszają w sobotę, 15 września, w godzinach 9.00 - 18.00 oraz w niedzielę, 16 września, od 9.00 do 17.00. Wstęp wolny.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję