targi

Kiermasz Ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" (14-15 września 2019)

archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
Wały Chrobrego
Kiedy?
Niedziela, 15.09.2019
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Niedziela, 15.09.2019
Do której godziny?
17:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Smutek końca lata najlepiej znieść, przebywając wśród zieleni, roślin, ogrodów. I nie wymaga to jakichś specjalnych zabiegów, przedsięwzięć, podróży – wystarczy przyjść na Wały Chrobrego w Szczecinie – to właśnie tu ogrody przyjadą do nas. I to już 14 i 15 września 2019.

 

Co tym razem pozwoli nam lekko i przyjemnie wejść w jesień? Kolory, kształty, zapachy – obietnice piękna i harmonii ukryte w postaciach bylin, traw, krzewów róż, drzewek i krzewów, pnączy, a nawet skrywających cudeńka cebul. No i jeszcze świeże zioła w doniczkach, wrzosy, sukulenty, rośliny owadożerne, storczyki i szereg innych. Wszystko to w szerokiej gamie i obfitości odmian - znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich. A jeśli coś zapluska, zabłyszczy w słońcu, to będzie znak, że swoich ogrodów szukają także rybki do stawów i oczek wodnych.

Tak niespotykany wybór zawdzięczać będziemy producentom, którzy przyjadą specjalnie do Szczecina z wielu rejonów Polski. Lubią do nas przyjeżdżać, bo wiedzą, że szczecinianie kochają zieleń i znają się na roślinach, więc specjalnie dla nich starannie przygotowują, selekcjonują towar, aby zadowolić każdego, najbardziej nawet wybrednego klienta.

Ponadto w ofercie znajdą się: mała architektura, kosiarki, nawozy ogrodnicze, mechaniczny sprzęt ogrodniczy, ceramika, rękodzieło do domu i do ogrodu. Swoje stoisko będzie miał Polski Związek Działkowców, gdzie fachowych porad będą udzielać instruktorzy ogrodniczy oraz gdzie będzie można zbadać odczyn gleby. Szczecinianie – i nie tylko oni – przyzwyczaili się już do tej imprezy i niecierpliwie na nią czekają, bo wiedzą, że każda edycja Kiermaszu ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach” na Wałach Chrobrego, to kolejne odkrycia i zachwyty, nowe wrażenia, upragnione zakupy – te zaplanowane i te całkiem niespodziewane.

Nie tylko ogród – także domową spiżarnię będzie można wzbogacić o nie lada specjały, bo „Pamiętajcie o ogrodach” to także kiermasz jadła regionalnego, czyli „Wałówka z przysmakami” zlokalizowana w ulicy Szczerbcowej. Wskazane przed okresem jesienno- zimowym miody z najlepszych pasiek, czosnek z ekologicznych upraw, przetwory, sery z Podhala, z Podlasia i Mazur, pieczywo i wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur (z Podhala, Podlasia, Mazowsza i Litwy), przetwory z ryb, kwas chlebowy, hiszpańskie oliwki, orzechy, dynie i inne warzywa, przysmaki z Turcji, węgierskie kołacze, obwarzanki tomaszowskie, piwa z minibrowarów.

To wszystko w jednym miejscu i czasie – za sprawą Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, który po raz XXXIX zagości na Wałach Chrobrego, gromadząc ponad 100 wystawców z całej Polski.

Organizatorzy zapraszają w sobotę, 14 września, w godzinach 9.00 - 18.00 oraz w niedzielę, 15 września, od 9.00 do 17.00.

Wstęp wolny!

Komentarze
~Jerzy
14.09.2019 20:34

Wspaniała impreza.Bywam tam od co najmniej 15 lat dwa razy w roku w maju i we wrześniu ????????????

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję