stand-up i kabarety

„Kabaret Janusza rozśmiesza i wzrusza” – program rozrywkowy Salonu Artystycznego Seniorów z DK „13 Muz”

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 25.01.2023
O której godzinie?
19:00
Za ile?
10 zł
Opis wydarzenia
Artyści z Salonu Artystycznego Seniorów zapraszają na noworoczny komediowo-kabaretowy program rozrywkowy, w którym zaprezentują się aktorzy Teatru Janusza, zespół Szczecińskie Muzy, grupa poetycka Ars Poetica – czyli wszystkie formacje artystyczne SAS.

 

Na program złożą się wyśmienite monologi, utwory satyryczne, lubiane i znane oraz te zupełnie nowe piosenki, skecze i zabawne scenki. Nie zabraknie też poetyckich akcentów, tych bardziej wzruszających. Jednym słowem nasz program to crème de la crème zebrany z całej kilkuletniej działalności Salonu oraz wiele zaskakujących niespodzianek.

Pojawi się również sam Gałczyński - patron Domu Kultury „13 Muz”, ponieważ styczeń jest miesiącem urodzin poety i tradycyjnie już naszymi prezentacjami przywołujemy pamięć o mistrzu słowa polskiego - w tym także słowa groteskowego.

Teatr Janusza to amatorska grupa teatralna seniorów, która działa od roku w Domu Kultury „13 Muz”, jako część projektu Salon Artystyczny Seniorów. Teatr tworzy spektakle teatralne i programy poetyckie. Ma już na swoim koncie dużą liczbę programów artystycznych prezentowanych z powodzeniem na Muzowej scenie, kilka znaczących spektakli teatralnych, takich jak m.in. „Wałęsa moja miłość”, „Słowo stało się ciałem, czyli Seksodyna”, „Muza” oraz „Endorfinki, czyli radosny powrót na Ziemię” - spektakl dla dzieci. Spektakle Teatru Janusza były wielokrotnie prezentowane także w innych ośrodkach kultury poza Szczecinem.

Szczecińskie Muzy jest niedawno powstałą formacją wokalną wywodząca się z Salonu Artystycznego Seniorów i tworząca własne programy artystyczno-wokalne. Niedawno zespół zadebiutował z powodzeniem andrzejkowym widowiskiem muzycznym pt. „Jadą wozy kolorowe…”. W skład nowo powstałej grupy wchodzą: Jolanta Janus, Teresa Nowak-Misarko, Halina Wojtczak, Brygida Laska i Dana Miechowicz oraz Ewa Nowak, która jest opiekunką artystyczną zespołu.

Grupa Poetycka Ars Poetica to grono artystów seniorów, tworzących własne kompozycje literackie, wiersze i programy poetyckie w ramach Salonu Artystycznego Seniorów. Grupa ma już za sobą kilka programów zrealizowanych w „13 Muzach”, w których prezentowała własną twórczość oraz utwory wybranych ulubionych autorów.

Salon Artystyczny Seniorów Domu Kultury „13 Muz” składa się z osób związanych ze szczecińskim środowiskiem artystów amatorów, którzy swój wolny czas przeznaczają na aktywność twórczą dla siebie samych oraz dla szerokiej publiczności. Jest to grupa bardzo aktywnych społecznie i artystycznie seniorów, która od ponad 5-ciu lat działa pod egidą Domu Kultury „13 Muz”. Głównym zadaniem SAS jest tworzenie programów artystycznych i rozrywkowych, nie tylko dla seniorów w Domu Kultury „13 Muz”, animowanie działań twórczych, organizacja wydarzeń artystycznych, współpraca z Uniwersytetami Trzeciego Wieku w naszym województwie, szczecińskimi klubami seniora oraz innymi instytucjami kultury. SAS tworzy także cykliczne spotkania ze sztuką, prezentacje ciekawych dokonań artystycznych w ciągu całego sezonu. Najważniejszą i zarazem największą imprezą artystyczną tworzoną przez SAS są Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów - czyli przegląd twórczości artystycznej seniorów województwa zachodniopomorskiego. Najbliższa edycja odbędzie się w maju 2023 roku w Domu Kultury „13 Muz”. Opiekunem artystycznym SAS jest Janusz Janiszewski.

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/scena/7998-kabaret-janusza-rozsmiesza-i-wzrusza-dk-13-muz-szczecin.html

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję