Joscho Stephan Quartet feat. Krzysztof Pełech

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Poniedziałek, 18.03.2013
O której godzinie?
19:00
Za ile?
70zł
Opis wydarzenia
Stowarzyszenie Szczecińska Offensywa Kulturalna SZOK jest organizatorem wyjątkowego wydarzenia na kulturalnej mapie Szczecina, koncertu jednego z najwybitniejszych gitarzystów jazzowych Joscho Stephana i jego kwartetu, który odbędzie się w Szczecińskiej Filharmonii 18 marca 2013. Wraz z Joscho Stehan Quartet wystąpi też gościnnie światowej klasy gitarzysta polski Krzysztof Pełech!

 

Joscho Stephan Quartet

Joscho Stephan, wirtuoz gitary urodził się w 1979 w Mönchengladbach, Niemcy. Przygodę z gitarą zaczął w wieku 6 lat pod wpływem ojca, członka lokalnego cover bandu i szybko okazało się, że tkwi w nim niespotykany potencjał!

Joscho odnalazł swoje muzyczne przeznaczenie w gypsy jazzie gatunku, który narodził się w Paryżu w latach 30-ych ubiegłego wieku, a którego prekursorem był legendarny Django Reinhardt. Gypsy jazz szybko zyskał wielką popularność za sprawą swojej ekspresji i melodyjnych tematów. Do dnia dzisiejszego cała plejada wspaniałych muzyków kontynuuje dzieło króla, Django Reinhardt'a!

Pośród najwybitniejszych wykonawców gypsy jazzu Joscho Stephan zajmuje szczególne miejsce będąc uznawanym za najszybszego gitarzystę świata! Choć to jedna z jego wielu muzycznych kompetencji, to dzięki niej z cudowną lekkością wznosi swą muzykalność na szczyty, powyżej których nie widać już nic!
Debiutancki album Joscho Stephan'a w czerwcu 2000r. magazyn American Guitar Player uznał za CD miesiąca, a magazyn Acustic Guitar z maja 2004 r. uznał, że to właśnie Joscho Stephan jest przyszłością tego gatunku jazzu!

Joscho Stephan uznawany jest za najszybszego gitarzystę na świecie!

 

Krzysztof Pełech

To uczestnik najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwalów. Jest zapraszany do współpracy z wybitnymi kompozytorami i gitarzystami Jorge Morel, Jorge Cardoso, Tommy Emmanuel, Joscho Stephan. Krzystof Pełech jest laureatem 16 międzynarodowych konkursów gitarowych! W ankiecie "Gitarowy Top" topowego magazynu "Gitara i Bas" Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Nagrał 16 płyt w Polsce, Anglii, Czechach, Niemczech oraz USA.
 
miejsca siedzące VIP, rzędy I-V - 90 pln
miejsca siedzące, rzędy VI-XVIII - 70 pln
 
18 marca 2013 g.19 - Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Plac Armii Krajowej 1, Szczecin.
 
Zapraszamy serdecznie!!!!
 
Informacje:
 
Wydarzenie na Facebook’u
 
Bilety dostępne w kasach filharmonii lub na bilety.fm
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję