wystawy

JOANNA WOJTAL-KALINOWSKA. PRZED – SŁOWA

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 29.10.2021
O której godzinie?
00:00
Do kiedy?
Niedziela, 28.11.2021
Do której godziny?
23:55
Za ile?
4/6 zł
Opis wydarzenia
Wystawa malarstwa artystki jest podróżą do wewnątrz siebie, do intymnej sfery emocji, przeczuć i wspomnień. Przed-słowa to obrazy często głęboko skrywanych uczuć, nienazwanych i niewypowiedzianych jeszcze myśli. To także próba wydobycia ich i nadania im nowych określeń i znaczeń. „Przed-słowa to chwile zamknięte w klatkach pamięci, w labiryntach myśli, w zaułkach wyobraźni... które na nowo otwieram w obrazach”, mówi autorka.

 

Joanna Wojtal-Kalinowska – architekt krajobrazu, malarka, graficzka i fotograficzka przyrody. Obecnie na stałe związana z Berlinem, gdzie mieszka, tworzy oraz rozwija swoje fotograficzne pasje. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych (m.in. 3. miejsce w International Photographer of Year 2016 w kategorii Nature (Wildlife), wyróżnienia w Fine Art Photography Awards w kategoriach Abstract i Wildlife 2017-2019). Laureatka konkursu „Rysunkiem o rysunku: od techniki do autonomii przekazu”, jej praca w technice czarny tusz na papierze była prezentowana na zbiorowej wystawie pokonkursowej w Muzeum Narodowym w Krakowie w 2019 r.

W jej pracach z gąszczu kresek i konturów wyłaniają się fragmenty twarzy, postaci, sylwetek zwierząt i roślin, formy znane oraz zupełnie nowe. Wiele detali czy szczegółów ukrytych w plątaninie kresek ukazuje się na nowo odbiorcy przy bliższym odbiorze, indywidualnej kontemplacji dzieła. Każdy obraz jest grą z widzem, prowokowaniem i uwodzeniem go, labiryntem pełnym znaczeń, symboli, w którym nie ma jednego poprawnego wyjścia.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję