spotkania

Jak prototypować, aby ulica była żywa? Spotkanie z Pawłem Jaworskim, urbanistą

foto: materiały prasowe organizatorów

Gdzie?
siedziba Stowarzyszenia Rowerowy Szczecin przy ul. Bolesława Śmiałego 5, domofon 55
Kiedy?
Piątek, 15.03.2019
O której godzinie?
17:30
Do kiedy?
Piątek, 15.03.2019
Do której godziny?
20:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z urbanistą Pawłem Jaworskim, twórcą Żywej Ulicy / Livable Street, które odbędzie się w najbliższy piątek 15.03. o godz. 17.30.

Podejmujemy wątek , który jest nieobecny w dotychczasowej dyskusji o placu Orła Białego. Jak sprawić, aby ta przestrzeń żyła?

Prototypowanie urbanistyczne polega na testowaniu tymczasowych zmian w przestrzeni miejskiej wspólnie z ludźmi, którzy z niej codziennie korzystają. W ten sposób możemy w rzeczywistości sprawdzić, czy wybrane przez nas miejsce może funkcjonować w inny niż dotychczas sposób i jakie są tego konsekwencje. Eksperyment może również służyć do zweryfikowania, czy nasz pomysł na trwałą przebudowę przestrzeni publicznej będzie dobrze służył jej użytkownikom.

Urbanista Paweł Jaworski opowie o Żywej Ulicy – projekcie prototypowym, który realizował w kilku miastach w Polsce. Projekt realizowany przez niego w Dąbrowie Górniczej, został uznany przez Ministerstwo Rozwoju za najlepszą praktykę rewitalizacji w odniesieniu do przestrzeni publicznej!

Prezentacja Pawła Jaworskiego będzie wstępem do dyskusji o tym, czy zmiany tymczasowe na placach lub ulicach miejskich mogłyby pomóc w wypracowaniu lepszych i społecznie akceptowanych rozwiązań dla ważnych obszarów w Szczecinie.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia Rowerowy Szczecin, ul. Bolesława Śmiałego 5/55 (wejście przez podwórze).

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję