spotkania inne warsztaty

IV Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus [program]

foto: materiały prasowe

Gdzie?
10.10 odbędzie się część wykładowa w Starej Rzeźni, natomiast 11.10 część warsztatowa w Centrum Przemysłów Kreatywnych oraz na Akademii Sztuki w Szczecinie
Kiedy?
Czwartek, 10.10.2019
O której godzinie?
09:00
Do kiedy?
Piątek, 11.10.2019
Do której godziny?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Serdecznie zapraszamy na IV MIĘDZYNARODOWY KONGRES KREATYWNY DESIGN PLUS, który odbędzie się w dniach 10-11 października 2019 roku w Szczecinie. 10.10 odbędzie się część wykładowa w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, natomiast 11.10 część warsztatowa w Centrum Przemysłów Kreatywnych oraz na Akademii Sztuki w Szczecinie.

"Przyszłość, którą chcemy, musi zostać zaprojektowana, inaczej dostaniemy taką przyszłości, której nie chcemy" - Joseph Beuys

Projektowanie przyszłości i projektowanie dla przyszłości

Co by było, gdybyśmy mieli nowy sposób projektowania produktów, usług i przedsiębiorstw, które byłyby dobre zarówno dla ludzi, planety i biznesu? Gdyby tak można było przeprojektować wszystko? Zacząć już dzisiaj tworzyć przyszłość?

Nowe narzędzia, takie jak sztuczna inteligencja, internet rzeczy i biomimikra, oznaczają, że dzisiejsze ambicje projektowe są ograniczone jedynie przez naszą wyobraźnię.

Podczas konferencji Design Plus 2019 dyskutowana będzie przyszłość sektora mody, gier i produkcji audiowizualnych oraz projektowania produktów i usług. Zostaną poruszone tematy projektowania przyszłości, ekonomii współdzielenia i ekonomii cyrkularnej.

Co zrobić dzisiaj, żeby było jutro?

Przemysł mody jest drugim co wielkości największym producentem odpadów na świecie. Według badań, do roku 2030 światowa liczba odpadów podwoi się. Największe wysypisko to Wielki Oceaniczny Płat Śmieci pływający po Pacyfiku - zaczyna się ok. 900 km od wybrzeży Kalifornii, a kończy w okolicach Japonii. Jak pogodzić zmieniające się trendy, modę przemijającą z sezonu na sezon- ze zrównoważonym rozwojem? Dlaczego (i czy) warto być slow, a nie fast?

Rozwijająca się technologia daje prawie nieograniczone możliwości rozrywki i przenoszenia się w wirtualny świat. Do 2017 r. odsetek gospodarstw domowych w Europie posiadających dostęp do internetu zwiększył się do 87 % – to wzrost o 32 punkty procentowe w porównaniu z 2007 r. Kupujemy coraz więcej, żyjemy szybko i nie zastanawiamy się nad konsekwencjami swoich codziennych zachowań i nawyków.

Czy świadomi konsumenci mogą zmienić rynek? Czy może nadal aktualne jest Schumpeterowskie stwierdzenie, które mówi, że to nie konsumenci pierwsi wyrazili potrzebę i popyt na lampy elektryczne, nylonowe pończochy, podróz owanie samochodami lub samolotami, słuchanie radia albo z ucie gumy, ale że olbrzymia większość zmian została wymuszona przez producentów – właśnie na konsumentach? Ci ostatni najczęściej opierali się zmianom i musieli być odpowiednio „wyedukowani”, poprzez rozbudowane psychotechniki reklamy.

Kto musi rozpocząć grę w kółko i krzyżyk, w której wygraną jest przyszłość?


IV Międzynarodowy Kongres Kreatywny Design Plus - harmonogram

10.10.2019

CKE Stara Rzeźnia, ul. Wendy 14, Szczecin

BLOK A

09:00 Stanisław Wziątek, Monika Tomczyk i Paweł Sito - Otwarcie Kongresu

09:15 Magdalena Małachowska - "Mapowanie przemysłów kreatywnych województwa zachodniopomorskiego"

09:35 Izabela Mysiura / UbraniaDoOddania - "Zrównoważony konsumpjonizm tekstylny"

10:25 Achim Hack / CTCC - "O europejskim projekcie CTCC" ("About CTCC Project")

10:45 Anna Kamińska / HO-LO - "Z gorszego na lepsze czyli polski outdoor na torbach. Upcycling materiałów reklamowych"

11:15 Milena Młynarska - "Storyboard artist - zawód z przyszłością?”

12:00 PRZERWA

BLOK B

12:15 Martyna Zastawna / WoshWosh - "Jak stworzyć i zarządzać innowacyjnym, społecznie odpowiedzialnym biznesem"

13:15 Rene Holm - "Oczekiwania wobec siebie jako artysty i otoczenia" ("The expectations to yourself as an artist and to the surroundings”)

13:45 Marzena Ratowska, Małgorzata Muzyczek, Joanna Szczyglewska / Odzieżowe Pole - "Niezastąpione włókna naturalne w XXI wieku - len i zrównoważona moda"

14:30 Nina Backman / Silence Meal Project - "Cisza prawem zwykłego człowieka?" ("Silence as Everyman´s right?”)

15:00 PRZERWA

BLOK C

15:15 Róża Janusz / Grow Lab - "Biodesign - jak tworzyć produkty, usługi i systemy inspirowane systemami, które żyją"

16:10 Kaja i Piotr Depta-Kleśta / Posters & Sons - "Koniec i początek plakatu"

16:40 Shereen AlOuran - "Jak przełożyć sztukę na biznes" ("How to transfer the art into the business")

17:10 Anna Orska / Orska - "Jak zostałam design nomadem?"

11.10.2019

Centrum Przemysłów Kreatywnych CPK i Akademia Sztuki w Szczecinie, plac Orła Białego 2, Szczecin

09:00 Milena Młynarska - warsztaty "Storyboard jako narzędzie komunikacji” [Go-work CPK]

09:00 Róża Janusz / GrowLab - warsztaty "Design kołem się toczy.” Jak projektować produkty, usługi i systemy dla ekonomii obiegu zamkniętego [Sala konferencyjna CPK]

11:30 Martyna Zastawna / WoshWosh - warsztaty "Jak stworzyć i zarządzać innowacyjnym, społecznie odpowiedzialnym biznesem” [Go-work CPK]

12:30 Kaja i Piotr Depta-Kleśta / Posters&Sons - warsztaty "Plakat i co dalej?” [Sala konferencyjna CPK]

15:00 Shereen AlOuran - „How to create useable art product” - warsztaty w języku angielskim [Go- work CPK]

16:00 Monika Michaluk - prelekcja "Pokolenie przyszłości. O roli dialogu międzypokoleniowego w edukacji najmłodszych” [Sala teatralna, Akademia Sztuki w Szczecinie]

Informacje i zapisy: http://designplus.net.pl

Facebook: https://www.facebook.com/kongres.design.plus

Organizatorzy: Stowarzyszenie Media Dizajn, Pomorze Zachodnie

Partnerzy: Miasto Szczecin, Interreg Europe, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Akademia Sztuki w Szczecinie, CKE Stara Rzeźnia, Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytet Szczeciński, Technopark Pomerania, ID1 studio, Label, Architektura i Biznes, Kraft, Nowy Magazyn, Klaster eBiznesu Pomorza Zachodniego, Echo Szczecina, Prestiż, wSzczecinie.pl, Oczajdusza, Kręci się

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję