Instytucje kultury

Dom Kultury „Krzemień”

Czy teraz otwarte?
NIE
OPIS LOKALU

„Krzemień” to POŁĄCZENIA twórcze i społeczne.

To różne linie biegnące z wielu miejsc, które spotykają się we wspólnym punkcie. To twórcze iskrzenie wytworzone podczas kontaktu z drugim człowiekiem. To wspólna mapa myśli budująca obraz świata bliskiego wielu, jednocześnie mający wpływ na odkrywanie i budowanie samego siebie.

„Krzemień” to WYDARZENIA kulturalne.

To miejsce będące gotowe na emocje – z zakresu wszystkich sztuk. To scena, która w odpowiednich warunkach ma generować doznania uniesień odbioru wydarzeń artystycznych - czy to muzyka, teatr, kino, taniec, spotkania, multimedia, interdyscyplinarność – w nowoczesnej przestrzeni, dostępnej dla odbiorców bez żadnych wykluczeń. To jedyne tak wielofunkcyjne miejsce na prawobrzeżu Szczecina. Obecnie jedyna scena i widownia tego formatu w Szczecinie.

„Krzemień” to EDUKACJA artystyczna i kulturowa.

Każdy człowiek jest indywidualnością, każdy ma swoją własną opowieść, którą może przedstawić innym. Sztuka jest związana z ewolucją otwierania swojego wnętrza i przedstawiania go drugiemu człowiekowi. Towarzyszy temu ekscytacja, emocje, radość tworzenia, czasami tez obawy i troska o samego siebie. Naszym celem jest wspieranie tego procesu, poprzez stwarzanie odpowiednich warunków do rozwoju poczucia własnej wartości i nabywania umiejętności artystycznych. „Krzemień” to też miejsce uwrażliwiania swojego wnętrza na otaczający świat i zjawiska kultury.

„Krzemień” to OTWARTOŚĆ i aktywność lokalna.

Nie może być przypadkiem iż wzdłuż północnej ściany nowo powstałego obiektu ciągnie się ul. Sąsiedzka. Bycie otwartym dla innych to w dzisiejszych czasach szczególnie istotne zadanie. Chcemy zbliżać, łączyć, motywować, dawać pole do inspiracji i działania. Chcemy być miejscem, które udostępniając narzędzia i możliwości sprzyja tworzeniu relacji międzyludzkich - ponieważ dystans społeczny nigdy nie może determinować i ograniczać wzajemnych pragnień, zachowań i chęci dawania siebie drugiemu człowiekowi.

Gdzie?
ul. Krzemienna 10, Szczecin
Strona WWW
Adres e-mail
sekretariat(at)krzemien.art
Telefon
91 46 34 221
Godziny otwarcia
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję