koncerty

Insonika ★ WEAK ★ Chicken Legs

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 18.07.2019
O której godzinie?
20:00
Za ile?
20 zł
Opis wydarzenia
Trzy zespoły spod znaku energetycznego i odmiennego od siebie, gitarowego brzmienia zagrają na jedynym koncercie w Szczecinie już w czwartek, 18 lipca 2019. To: Insonika (stoner doom metal) ze Szwecji, Weak (punk rock) z Hiszpanii oraz Chicken Legs (hard rock) ze Szczecina.

 

INSONIKA to szwedzkie trio grające stoner-doom z Jönköping w Szwecji. W przeciągu ponad dwóch lat wspólnego grania stworzyli swoje własne unikalne brzmienie. Połączyli nowoczesne metalowe dźwięki z old schoolowym metalem. Odsłuch ich nagrań dostępny jest na www.insonikaband.bandcamp.com.

WEAK narodził się na początku 2018 roku w Madrycie (Hiszpania). Jego członkowie: Fon, Tote, Fangui i Merida pochodzą z zespołów o zróżnicowanej stylistyce: Wild Animals, Enoch Ardon, Ulises Lima, The Attack of the Brain Eaters czy Acid Mess. Koncepcja i wizja nowego zespołu od samego początku była dla nich krystalicznie czysta: punk rock z lat '90 w stylu NOFX, Lagwagon, Good Riddance. 2018 rok spędzają pisząc piosenki, które mają stanowić ich pierwszy album długogrający, a w październiku tego samego roku zaczynają nagrywać je w różnych studiach rozrzuconych po całym półwyspie hiszpańskim. Płyta „The Wheel” ujrzała światło dzienne w marcu 2019 roku, wydana na 12-calowym winylu przez grupę wytwórni zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Aktualnie zespół, z silnym etosem DIY, jest sprawny i gotowy do tournée, które oprócz Szczecina obejmie jeszcze 13 europejskich miast. Muzyka hiszpańskiego Weak przepełniona jest świeżością, szybkością, melodią i komentarzem społecznym w języku angielskim. Ich nagrania dostępne są również do odsłuchu na platformie www.weakpunkrock.bandcamp.com.

CHICKEN LEGS to zespół z lokalnego podwórka Szczecina. Po powrocie z dalekiej podróży i po wielu latach gra niezmiennie w tym samym składzie: Marek"Maroova" Kuśmierczak – gitara basowa, Piotr "Beniu" Busz – perkusja, Piotr "Pikiel" Macuk – wokal oraz Marcin "Cimas" Szeremeta – gitara elektryczna. Zespół Chicken Legs święcił swoje tryumfy na ziemiach szczecińskiego Gryfa pod koniec lat '90, aby po latach nieobecności nagle powrócić z mocą nadodrzańskiej bryzy i smakiem gorzkawego Bosmana w nowej, cięższej odsłonie. Jak mówią sami o sobie -"młode dziady w starych skórach". Prezentują mocne, szarpane riffy z nutką rytmicznego hałasu i szczyptą polskiej liryki.


KONCERT: INSONIKA + WEAK + CHICKEN LEGS

18 lipca 2019 (czwartek)

drzwi 19:00 | start 20:00

Jambar, ul. Kolumba 5, Szczecin

Bilety: 20 PLN (dostępne na bramce przed wejściem na koncert)

Organizatorzy: Metallurg Concert booking & promotion, P1 Kolektyw, 100% Hardcore Punk Gigs

Partner: INKU Szczeciński Inkubator Kultury

 

INFO:

▶ Drzwi otwarte od godz. 19:00;

▶ Na miejscu płatności tylko gotówką (wskazane drobne);

▶ Bilety na bramce w cenie 20 PLN (prośba o odliczone);

▶ Zespoły zaczną grać po 20:00;

▶ Działamy 100% DIY, każdy gest wsparcia mile widziany;

▶ W środku obowiązuje zakaz palenia;

▶ Na miejscu bar (prosimy o wyrozumienie jeśli czegoś brakuje);

▶ Na miejscu stoiska dystrybucji nagrań, gadżetów i odzieży.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/316824695889401/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję