Inne

Galaxy Centrum

Zobacz na mapie
Czy teraz otwarte?
NIE
OPIS LOKALU

Centrum GALAXY to obecnie największe centrum handlowo-rozrywkowe w regionie zachodniopomorskim i jedyne o takim programie funkcjonalnym w Szczecinie. Zlokalizowane w samym środku Szczecina, przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych, stanowi integralną część ścisłego centrum miasta.

GALAXY składa się z dwóch części – tej starszej, otwartej w 2003 roku i tej nowej, uruchomionej w 2017, połączonych ze sobą pasażami handlowymi na poziomach 0 i 1. Poszczególne poziomy Galaxy skomunikowane są chodnikami i schodami ruchomymi, a także windami panoramicznymi oraz klatkami schodowymi. Przyjęte w Centrum rozwiązania komunikacyjne umożliwiają pełny dostęp do wszystkich funkcji i na wszystkich poziomach osobom niepełnosprawnym. Wejścia główne zostały zaprojektowane w sposób pozwalający na dostęp bezpośrednio z poziomu otaczających chodników. Centrum powiązane jest z siecią komunikacyjną miasta systemem umożliwiającym swobodny ruch samochodów osobowych. Dostęp do Centrum odbywa się bezpośrednio z poszczególnych poziomów parkingów, a z części podziemnej do Centrum można dostać się windami lub chodnikami ruchomymi.

W centralnej części atrium, w miejscu połączenia obu części Centrum, znajduje się punkt informacyjny. Usytuowana w samym środku starej części obiektu 21-metrowa fontanna jest największym tego typu obiektem w regionie. Oba budynki, składające się na jedną bryłę Centrum, przykryte są szklanymi kopułami, ta nad nową częścią ma aż 43 m średnicy – jest o 3 m szersza niż kopuła nad berlińskim Reichstagiem.

Budowa nowej części GALAXY była powiązana z całkowitą wymianą elewacji obiektu. Nowoczesna, wykonana z białego szkła i aluminium, elewacja nie tylko integruje obie części budynku, ale także nadaje Galaxy zupełnie nowy wygląd, który wpływa także na postrzeganie tej części miasta.

Centrum GALAXY cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Rocznie odwiedza je prawie 11 milionów osób.

Gdzie?
al. Wyzwolenia 18, Szczecin
Strona WWW
Adres e-mail
marta.kotula@epp-poland.com
Telefon
91 48 39 130
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 09:00 - 21:00
Wtorek: 09:00 - 21:00
Środa: 09:00 - 21:00
Czwartek: 09:00 - 21:00
Piątek: 09:00 - 21:00
Sobota: 09:00 - 21:00
Niedziela: 10:00 - 20:00
Komentarze
~Aga
24.10.2021 01:43

Ostrzegam wszystkich przed parkowaniem w Galaxy. Parkingi krótko mówiąc nie działają, już kolejny raz problem z przyjęcie banknotów. W ogóle to chyba jedyna galeria w Europie, która nie przyjmuje płatności kartą w automatach. Oczywiście biuro obsługi parkingu zamknięte i w kółko wisi kartka Zaraz wracam , po prostu olewka całkowita. Należy się liczyć z tym, że po wjeździe zbyt szybko lub wcale się nie wyjedzie. No i oczywiście nie ma możliwości aby skorzystać z promocji darmowego parkingu, która niby obowiązuje to tylko na papierze, bo w biurze obsługi całego centrum, gdzie trzeba to zgłosić nie za bardzo jest komu pracować. Tragedia, omijać z daleka to centrum, a szczególnie parking.

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję