Nowego dyrektora ma otwarty na początku stycznia zakład Nemera. Dariusz Arguszyński zastąpił na tym stanowisku prof. Alberto Lozano. – Z sukcesem zrealizowaliśmy nasze wieloletnie marzenie o budowie najnowocześniejszej medycznej fabryki hi-tech w Polsce – mówi odchodzący dyrektor.

Nemera Szczecin powstała z połączenia szczecińskiego Copernicusa z francuską Nemerą. To firma specjalizująca się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń iniekcyjnych do podawania leków (tzw. wstrzykiwaczy). Produkowane są one teraz w nowej fabryce, która powstała w Szczecińskiej Strefie Ekonomicznej, przy ul. Tytanowej w Trzebuszu.

– Jestem bardzo dumny z tego, że mogłem osobiście koordynować połączenie Copernicusa z Nemerą, a także budowę nowej fabryki w Szczecinie. To sukces całego zespołu, z którym miałem przyjemność współpracować. To także impuls dla rozwoju gospodarczego naszego miasta i regionu – mówi prof. Lozano, który stał na czele firmy Nemera Szczecin od jej powstania w 2020 roku.

Nowym dyrektorem został Dariusz Arguszyński. Pochodzący z Bielska-Białej manager, który w swojej karierze zawodowej zarządzał już dużymi zakładami. Pracował dla międzynarodowych korporacji, w tym m.in. dla Tenneco, EnerSys i ABB.

– Zostawiam firmę w bardzo dobrych rękach. Grupa Nemera to wspaniała, rozwijająca się organizacja o zasięgu globalnym i bardzo dobrze kierowana. Dziś rozpoczynam nowy rozdział w życiu zawodowym, przede mną nowe wyzwania. Szczecin jest dla mnie bardzo ważny. Chcę właśnie tutaj rozwijać i wspierać swoją wiedzą oraz doświadczeniem sektor biznesowy, tym razem jako „business angel”. Szukam ciekawych projektów, gdzie można inwestować bądź które można wspierać swoją wiedzą i kontaktami – podkreśla prof. Lozano.

Nowa fabryka Nemera Szczecin to hale produkcyjne, dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna. Łącznie 10 tys. m2 powierzchni, dających szersze możliwości w zakresie tworzenia wynalazków oraz większe zdolności produkcyjne. Zatrudnionych jest tam ponad 200 osób. Ta liczba wzrosła w czasie ostatnich trzech lat dwukrotnie.