Komiks to wspaniały sposób na opowiadanie różnorodnych i barwnych historii. Jak stworzyć własną opowieść obrazkową inspirowaną codziennością? Tego dowiedzą się uczestnicy bezpłatnych warsztatów w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim.
Połączenie obrazu i tekstu wzbogaca i poszerza możliwości przedstawiania przygód niezwykłych postaci – od superbohaterów, poprzez wścibskich reporterów, aż po niezwykłe postacie historyczne. Jednak komiks pozwala też na snucie opowieści o najbliższym otoczeniu i osobach, które znamy i uważamy za ważne. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na warsztaty, których uczestnicy nauczą się tworzyć własny komiks z tego, co jest im najbliższe. Będą mieli okazję poznać metody budowania historii, wybierania miejsc i kreowania postaci. Bo przygoda może kryć się pod krzesłem, rozpoczynać w bramie naszego domu lub naszej ulicy, a bohaterem być może zostanie tajemnicza ciocia, bohaterski sąsiad lub dawno zgubiona srebrna łyżeczka.
Warsztat odbędzie się już w najbliższy czwartek, 13 lutego, w godzinach 17.00-19.00 w nowej siedzibie ŚRODKA, tj. przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43. Udział mogą wziąć wszyscy od 10. do 99. roku życia, którzy chcieliby wspólnie poszukać komiksowej inspiracji w codzienności. Będzie to pierwsze z serii dwóch spotkań, kolejne już 22 lutego – warto wziąć udział w obydwu!
Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY, organizator zapewnia materiały. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rejestracja mailowa na adres: kinga@oswajaniesztuki.pl. W wiadomości należy podać swoje imię, wiek i numer telefonu. W tytule wpisać: KOMIKS.
Warsztat poprowadzi Wojciech Ciesielski. Ukończył Muzealnictwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2006 – 2018 pracował w Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wykładał „Historię sztuki, kultury i designu” w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz „Psychofizjologię widzenia” w Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor licznych artykułów z zakresu historii sztuki oraz szeroko pojętej krytyki artystycznej. Kurator licznych wystaw sztuki współczesnej. Autor komiksowego bloga Komiks TV (komikstv.blogspot.com) oraz komiksu „Zosia. Pierwsze loty". Zosia znalazła się też w przestrzeni miejskiej – w grudniu 2019 roku komiks wylądował w Szczecinie w formie ekspozycji w GALERII [od] ULICY przy ul. Jagiellońskiej 92.
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2765439936812253/
Warsztaty odbywają się w ramach cyklu „miastoteka" realizowanego w związku z projektem „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji", koordynowanym przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanym przez Miasto Szczecin w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie".
Komentarze
0