Gdzie i kiedy?
Od: sobota, 17 maja 2025, 11:00
Do: niedziela, 18 maja 2025, 16:00
Za ile?
5/10 zł
W sali widowiskowej GOKSiR obejrzeć będzie można miniaturowy świat pociągów, dworców, wiaduktów i tuneli. To nie lada gratka dla miłośników pojazdów szynowych!

To już druga edycja wydarzenia, które oddaje przestrzeń GOKSiRu we władanie miłośników modelarstwa kolejowego. Wystawa organizowana jest we współpracy z Zachodniopomorskim Klubem Miłośników Kolei, działającym przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej – Oddział w Szczecinie.

Zapowiedzią wydarzenia będzie uruchomiona z początkiem maja ekspozycja wybranych fragmentów makiet w holu głównym GOKSiR. Zaś 17 i 18 maja odbędzie się zasadnicza część imprezy: salę widowiskową i hol wypełni wielkopowierzchniowa makieta kolejowa w skali 1:87, w salach tematycznych zaprezentowane zostaną modele w skali TT (1:120) oraz pociągi marki LEGO, a na najmłodszych czekać będą warsztaty plastyczno-modelarskie.

Wystawa odbędzie się w weekend 17-18 maja 2025 r., w godz. 11:00-18:00 w sobotę oraz w godz. 11:00-16.00 w niedzielę.