Gdzie i kiedy?
Klub Delta
ul. Racławicka 10
Od: niedziela, 26 czerwca 2011, 22:00
Do: środa, 29 czerwca 2011, 21:00
Za ile?
W dniach 27-30 czerwca 2011 roku już po raz trzeci odbędą się Szczecińskie Warsztaty Muzyki Rozrywkowej. Inicjatywa skierowana jest do osób powyżej 16 roku życia, chcących doskonalic swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów, w pięciu klasach: wokalu, gitary, gitary basowej, piana oraz perkusji. Warsztaty mają charakter ogólnopolski.

W poprzednich edycjach Warsztatów w role wykładowców wcielili się m.in. Dorota Miśkiewicz, Lora Szafran, Marek Napiórkowski, Bogdan Hołownia, Jacek Królik, Piotr Żaczek, Cezary Konrad.
 


W tym roku zaproszenie przyjęli:

 


 

Grażyna Łobaszewska – klasa wokalu

Jacek Królik – klasa gitary

Piotr Żaczek – klasa gitary basowej

Cezary Konrad – klasa perkusji

Paweł Tomaszewski – klasa piana
 


 

Uczestnicy warsztatów przez 4 dni przebywania z wykładowcami będą mieli okazję wgłębić się w następujące zagadnienia:
 


 

-podstawy i doskonalenie technik improwizacji,

-aranżacji oraz kompozycji,

-emisji oraz artykulacji głosu,

-teorię muzyki.
 


 

Zakończeniem warsztatów jest plenerowy Koncert Finałowy nad brzegiem jeziora Dąbskiego, z udziałem wykładowców i wyróżniających się uczestników.

 

Koszt akredytacji na 4 dniowe warsztaty - 150 zł (instrumentaliści), 190 zł (wokaliści).


Kartę zgłoszeniową oraz regulamin warsztatów można pobrać ze strony www.klubdelta.pl
 


O Wykładowcach:



KLASA WOKALU - Grażyna Łobaszewska to jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorka i autorka wielu popularnych utworów. Artystka jest rodowitą gdańszczanką i właśnie w tym mieście stawiała swe pierwsze muzyczne kroki. Tutaj ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu ,a w latach 1970-72 była słuchaczką Studia Piosenki PR i TV prowadzonego przez Renatę Gleinert. Po raz pierwszy muzyczny świat usłyszał o Grażynie w 1971 roku na FPR w Zielonej Górze. Rok później artystka przeniosła się do Poznania, który na kilka lat stał się jej "drugim domem". Od tego momentu kariera wokalistki potoczy się błyskawicznie. Nie mogło być inaczej, bo jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to "najczarniejsza z białych kobiet". Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Arethą Franklin czy Billie Holiday. Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny Łobaszewskiej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel jak również niezwykle osobiste wersje kolęd i pastorałek z całego świata.
 



Pierwsze lata kariery to niezwykle trudna,ale i pozwalająca na zdobycie doświadczenia praca w chórkach gwiazd polskiej sceny- Haliny Frąckowiak ,Wojciecha Skowrońskiego i Elżbiety Wojnowskiej. W 1975 roku wokalistka zaczęła współpracę z grupą S-26 Andrzeja Ellmana. Potem związała się z zespołem Egro Band. Wraz z nim koncertowała w kraju oraz w NRD, RFN, Czechosłowacji i na Węgrzech. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974 by potem pojawiać się na deskach opolskiego amfiteatru wielokrotnie. W 1976 zdobyła tam nagrodę dziennikarzy za "Nocny spacer", w 1978 III nagrodę za "Zwierciadło Czasu", a w 1991 I nagrodę za "Wszystko co złe omija mnie". W latach 1978-1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim w koncertach głównych MFMJ (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej) Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977-1978 i w 1981. W latach 1983-1989 współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer. Z Crashem i Cancerem dokonała nagrań radiowych i telewizyjnych.
 


Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m. in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim oraz Ryszardem Sygitowiczem. Od 1997 współpracuje z Triem Jarosława Śmietany, z którym wystąpiła na wielu festiwalach, między innymi w Danii, Szwecji, Francji, Hiszpanii a nawet Kuwejcie. W 2005 roku ukazała się płyta będąca owocem współpracy Grażyny z autorem tekstów, Krzysztofem Loganem Tomaszewski a także młodym, trójmiejskim Jazzmanem - Piotrem Manią. "Prowincja jest piękna", bo taki tytuł nosi album, to zbiór przepięknych kompozycji będących spojrzeniem na otaczający nas świat, refleksją nad tym, co tak naprawdę w życiu ważne.



Wspaniały kontakt z młodzieżą, chęć dzielenia się swą ogromną wiedzą i doświadczeniem, a także miłość do muzyki sprawiają, że artystka jest również lubianym pedagogiem. Praca dydaktyczna stanowi bardzo ważny aspekt życia wokalistki, której pogodę ducha i wielkie poczucie humoru uwielbiają studenci i warsztatowicze.

 


KLASA GITARY - Jacek Królik - gitarzysta rockowy i jazzowy, muzyk sesyjny, członek grup Chłopcy z Placu Broni, Brathanki oraz jazzowych Little Egoists i Kreszendo. Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie ze specjalnością: Budowa Pieców, Gospodarka Cieplna i Ochrona Środowiska. Jacek Królik nagrywał m.in. z zespołem Lombard (album „Afryka”) oraz z Edytą Górniak, Justyną Steczkowską, Renatą Przemyk, Urszulą, Grzegorzem Ciechowskim (album „OjDADAna” Grzegorza z Ciechowa), stale współpracuje z Grzegorzem Turnauem.
 



KLASA GITARY BASOWEJ - Piotr Żaczek - polski muzyk sesyjny, kobtrabasista i basista; współpracował z czołówką polskich gwiazd muzyki rozrywkow (np. Dorota Miśkiewicz, AnnaSerafińska, Marcin Nowakowski), a także z wieloma zagranicznymi artystami. Członek zespołu Poluzjanci. W 2006 roku Żaczek wydał swoją pierwszą płytę solową, Mutru. W 2009 wydał drugą płytę - Balboo




KLASA PERKUSJI - Cezary Konrad - perkusista jazzowy, kompozytor, aranżer. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie (klasa perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego).


Karierę rozpoczynał w zespole Central Heating Trio. W 1995 powstała jego pierwsza grupa muzyczna pod nazwą Cezary Konrad Quartet. Nagrał z nią w 1999 r. płytę pt. One mirror… many reflections . Od 1998 r. współpracował z Anną Marią Jopek. Koncertował m.in. z: Randy Brecker, Susan Weinert, Didier Lockwood, Karrin Allyson, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Volker Greve, Gary Guthman, Omar Hakim, Paul Imm, Pat Metheny, Nippy Noya, Leszek Możdzer, Tomasz Stańko, w grupie Włodek Pawlik Trio, Krzysztof Herdzin Trio, Andrzej Kurylewicz Trio, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego, a także Kuby Stankiewicza, z którym nagrał płytę Nothern Song (Płyta Roku 1994). Ogółem nagrał ponad 80 płyt.

 


KLASA PIANA - Paweł Tomaszewski - pianista, kompozytor, aranżer, producent. Ur. 10 czerwca 1983 r. Wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W swoim trio jest laureatem: I miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlach w roku 2005, Grand Prix oraz nagroda Radia Kraków festiwalu Jazz Juniors 2005, Grand Prix festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2006. Z innymi zespołami: Grand Prix festiwalu Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze w roku 2006, I miejsce na Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Radomiu. Jest również dwukrotnym laureatem I nagrody indywidualnej na konkursie przy festiwalu Jazz nad Odrą w roku 2003 i 2004. Gra w Kwartecie Jarosława Śmietany, Kwartecie Grzegorza Nagórskiego, zespole Quintessence, zespole Miki Urbaniak, zespole Damage Control. W czerwcu 2006 r. był członkiem zespołów Dean Brown Quartet oraz Eric Marienthal International Band podczas europejskiej trasy koncertowej.
 


Płyta Kwartetu Grzegorza Nagórskiego otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej “Fryderyki 2009” w kategorii Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku.



„Paweł Tomaszewski to jeden z najzdolniejszych polskich pianistów jazzowych młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat konkursów jazzowych. Mimo młodego wieku dojrzały kompozytor i aranżer.” - Jazz Forum