Chętni nie tylko zostaną oprowadzeni m.in. po wielkim holu, złotej sali symfonicznej i poziomie 4., na którym prezentowane są wystawy, ale zobaczą również film o budynku i prowadzonej w nim działalności kulturalnej.

Od najbliższego piątku, 23 października, Filharmonia ponownie zaprasza na zwiedzanie gmachu, który zdobył tytuł najlepszego budynku spośród tych wybudowanych w Europie w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wycieczki będą odbywały się w każdy przedostatni piątek miesiąca. Początek o godz. 16:30.

Każda potrwa około 60 minut i rozpocznie się w sali kameralnej Filharmonii projekcją filmu o budynku. Następnie zwiedzający obejrzą poziom 4. i przejdą do sali symfonicznej. Po każdym zwiedzaniu będzie czynny sklepik z gadżetami Filharmonii.

Bilet na zwiedzanie kosztuje 5 zł i można go kupić w kasie Filharmonii na godzinę przed zwiedzaniem (od godz. 15:30). Ze względu na pokaz w sali kameralnej ilość biletów na każdą wycieczkę jest ograniczona do 100.

Podobne wycieczki dla szczecinian Filharmonia organizowała w wakacje. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Trwały jednak o 30 minut krócej, a w ich programie nie było projekcji filmu.

Gmach Filharmonii jest wielokrotnie nagradzanym obiektem w Polsce, m.in. w maju tego roku zdobył prestiżową nagrodę architektoniczną im. Miesa van der Rohe.