Każdy, kto wpadł w pętlę zadłużenia, może zgłosić wniosek o upadłość konsumencką. W niektórych przypadkach wystarczy nawet kilka dni, aby ją ostatecznie ogłosić przed sądem – takie przypadki miały miejsce w Kancelarii Prawnej Sparta, która może pochwalić się 100% skutecznością w tego typu sprawach. Na czym polega postępowanie upadłościowe, czy jest to proces trudny i gdzie w Szczecinie można uzyskać bezpłatną poradę – pytamy eksperta.

Wniosek o upadłość konsumencką to koło ratunkowe w najtrudniejszym momencie życia

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a z różnych powodów wpadły w życiu w tarapaty finansowe, mogą skorzystać z możliwości, jaką jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. To wyjątkowa procedura umorzenia lub obniżenia długów, jak również szansa na ponowną odbudowę swojego kapitału.

— Wielu klientów odczuwa znaczną ulgę po ogłoszeniu upadłości. Proces ten pozwala na uregulowanie zadłużenia i daje możliwość nowego startu finansowego. Znika presja ze strony wierzycieli i komorników, a klient może skupić się na odbudowie — mówi Przemysław Łuczak, ekspert z Kancelarii Prawnej Sparta — Nasza kancelaria prowadzi dziesiątki spraw o upadłość konsumencką każdego miesiąca. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem, co pozwala nam skutecznie pomagać naszym klientom w trudnych chwilach — dodaje.

Upadłość konsumencka – jak wygląda i ile trwa cały proces?

Oprócz starania się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej można też próbować drogi mediacji i negocjacji z wierzycielami. Wszystko to w celu restrukturyzacji długu i docelowo – pozbycia się go. W niektórych przypadkach będzie to niemożliwe bądź też bardzo niekorzystne, dlatego w tej sprawie warto od samego początku zasięgnąć porady profesjonalistów. Jeśli prawnik zaleci złożeniem wniosku o upadłość konsumencką, to warto rozważyć taką możliwość i dokładnie poznać wszystkie konsekwencje.

— Proces ogłaszania upadłości konsumenckiej zazwyczaj trwa od kilku dni do kilku miesięcy. Może się jednak wydłużyć w zależności od złożoności sprawy. Niekiedy przeszkadza brak wymaganych dokumentów, opóźnienia w sądzie oraz niekompletne informacje o majątku i długach — wymienia ekspert.

— Kancelaria pomaga zapobiegać tym sytuacjom poprzez dokładne przygotowanie klienta do procesu, zbieranie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz bieżący kontakt z sądem i innymi instytucjami.

Prawnicy udzielają też informacji na temat tego, jakie zobowiązania ulegają umorzeniu, a które nadal będą obciążeniem dla konsumenta. Warto wiedzieć, że procedurę mogą uruchomić te osoby, których udokumentowana sytuacja wykazuje niewypłacalność.

Bezpłatna pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej

— Najczęstsze obawy to strach przed skomplikowanym procesem prawnym, ujawnieniem swojej sytuacji finansowej oraz utratą majątku. Niektórzy klienci obawiają się wizyt w sądzie, ale właśnie dla nich oferujemy pełne wsparcie, przygotowując ich do posiedzenia i towarzysząc im w trakcie. Resztę problemów można rozwiązać poprzez dokładne wyjaśnienie każdego etapu procesu, zapewnienie dyskrecji i profesjonalizmu, przedstawienie korzyści płynących z ogłoszenia upadłości oraz omówienie możliwych scenariuszy i konsekwencji finansowych. Dokładnie w taki sposób doradzamy i przeprowadzamy klienta przez każdy etap, minimalizując stres i niepewność, jaką niesie ze sobą wniosek o upadłość konsumencką — tłumaczy.

W Kancelarii Prawnej Sparta przy ulicy Firlika 19 w Szczecinie można umówić się na bezpłatną pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, która obejmuje pierwszą poradę z doborem strategii postępowania. Prawnik na miejscu dokonuje analizy sytuacji na podstawie rozmowy i dostępnych dokumentów, a następnie doradza, jakie powinny być podjęte następne kroki.

Na bezpłatną poradę można się umówić pod numerem telefonu: +48 609 900 076 lub wypełniając krótki formularz na stronie Kancelarii: www.kancelariasparta.pl