Wszystkim tym, którym marzy się kariera, chociażby w kadrach zarządzających podmiotów medycznych lub służbach ochrony przyrody, Uniwersytet Szczeciński pomoże w osiągnięciu tych celów.

Wraz z początkiem lutego wystartowała rekrutacja na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczelnia proponuje dwa kierunki na studiach II stopnia: prawo medyczne (stacjonarne i niestacjonarne) oraz ochronę i inżynierię środowiska przyrodniczego (stacjonarnie). Można zapisać się również na studia podyplomowe, gdzie do wyboru są cztery kierunki: prawo ochrony środowiska, prawo administracyjne i samorządowe, certyfikowany menedżer projektów oraz doradztwo i rachunkowość podatkowa.

Tutaj uczą się przyszli specjaliści z zakresu zarządzania w obszarach medycznych

Studia na kierunku prawo medyczne przygotują do współpracy z osobami wykonującymi zawody medyczne, pracy w podmiotach leczniczych, a także podmiotach działających na rynku farmaceutycznym i pokrewnych.

W czasach, kiedy pacjenci są coraz bardziej świadomi swoich praw, pełna znajomość reguł prawnych jest na wagę złota, stąd też istotną rolę w toku studiów jest analiza problematyki roszczeń pacjentów.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów, a program oparty jest na rzeczywistym zapotrzebowaniu na rynku pracy.

Zarówno na studia stacjonarne, jak i niestacjonarne dostępnych jest po 120 miejsc.

Więcej informacji oraz szczegółowe kryteria kwalifikacji dostępne są tutaj: https://kandydaci.usz.edu.pl/prawo-medyczne-2/

Gruntowna i wszechstronna wiedza o środowisku przyrodniczym oraz tytuł magistra inżyniera

Ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego to kierunek dla wszystkich, którym los naszej planety nie jest obojętne i którzy chcieliby mieć realny wpływ na poprawę skuteczności dbania o środowisko. Oprócz wiedzy teoretycznej, studia pomogą poznać odpowiednie metody i technologie inżynieryjne stosowane w przywracaniu obszarom zdegradowanym stanu naturalnego.

Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę w służbach ochrony przyrody, takich jak parki narodowe, instytucjach odpowiedzialnych za ochronę środowiska, np. w Głównej Dyrekcji Ochrony Środowiska, a także w laboratoriach badawczych i jednostkach odpowiedzialnych za monitoring stanu środowiska.

Na studia mogą zapisać się osoby po studiach inżynierskich – wtedy trwać one będą 3 semestry.

Na kierunku jest 30 miejsc. Więcej informacji o kierunku i kwalifikacji do znalezienia na stronie: https://kandydaci.usz.edu.pl/ochrona-i-inzynieria-srodowiska-przyrodniczego-3/

Rejestracja na studia II stopnie odbywa się za pośrednictwem Elektronicznej Rejestracji Kandydatów: https://e-rekrutacja.usz.edu.pl/erkus/. Natomiast na studia podyplomowe można aplikować na: https://e-podyplomowe.usz.edu.pl/erekrutacjanew/index.php