Co robić w czwartkowy wieczór w mieście? Oto kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę.
„Szczecin. Pamiętam, że...” w Starej Rzeźni
O godz. 18:00 w Starej Rzeźni na Łasztowni odbędzie się spotkanie promocyjne książki "Szczecin. Pamiętam, że...". To, jak określają jej pomysłodawcy, zbiorowy pamiętnik miasta, niezwykle ciekawa książka, w której można znaleźć kilkaset wspomnień szczecinian - zarówno tych historycznych, przepełnionych patosem, jak i bardzo prozaicznych, banalnych. Swoimi retrospekcjami podzieliły się także m.in.: Agata Kulesza, Monika Pyrek i Danuta Piotrowska. Wstęp na spotkanie w Kubryku Literackim jest bezpłatny. Więcej tutaj

Buika na zamkowym dziedzińcu

Buika to najgorętsze nazwisko świata latynoskiego i jedna z najbardziej rozrywanych gwiazd ostatnich lat. W czwartkowy wieczór artystkę będzie można usłyszeć na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Buika wystąpi w ramach festiwalu Szczecin Music Fest 2016. Początek koncertu o godz. 19:00. Bilety kosztują 105-130 zł. Więcej tutaj


Kino pod chmurką

Z kolei na małym dziedzińcu (w razie niepogody w sali Kina Zamek) zaplanowano kolejne kino pod chmurką. W czwartek Zamek Książąt Pomorskich zaprasza na filmowy wieczór z Officyną, która przez całe wakacje będzie prezentować na dziedzińcu świeże i jednocześnie głośne tytuły, zdobywców takich nagród jak przyznawana przez Duńską Akademię Filmową „The Robert Award” (odpowiednik amerykańskiego Oscara) czy główna duńska nagroda filmowa „The Bodil Award”, przyznawana przez Duńskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych. 7 lipca będzie można obejrzeć:

"Min far forfra" / "Front view of my father", reż. Nicoline Skotte Jacobsen, DK 2015.
Autorka filmu, Nicoline, spotyka się ze swoim ojcem po latach rozłąki. Miejscem spotkania jest studio, gdzie kamera ma rejestrować próbę ich pojednania. Dokument w innowacyjny i edukacyjny sposób traktuje o duńskiej kulturze rozwodowej.

"Klumpfisken" / "The Sun Fish", reż. Søren Balle, DK 2014.
Rybak Kesse zmaga się z coraz cięższymi warunkami pracy. W świetle globalnego kryzysu oraz nowych praw rozpaczliwie szuka metod, które pozwolą mu przetrwać. W końcu poznaje Gerd – kobietę, która zdaje się być jego przeciwieństwem.

Początek o godz. 22:00. Wstęp jest bezpłatny.

Omega Impact & We Did NOT Write These Plans w KinoTeatrze pod Złotym Leszczem

Natomiast KinoTeatr pod Złotym Leszczem zaprasza w czwartek na „zacną mieszankę akustycznego math-core, muzyki organowej Girolamo Frescobaldi'ego oraz dużej dawki oryginalnego post-retro okraszonego poezją piękną i dobrą”. To wszystko za sprawą formacji Omega Impact która zagra w klasycznym składzie wraz z duetem We Did NOT Write These Plans. Początek o 19:00 przy ul. Wielkopolskiej 27. Wstęp jest bezpłatny.