Jeden dzień – zaledwie tyle pozostało do rozpoczęcia tegorocznego Oktoberfest Szczecin. „Uprzedzamy, że będzie to weekend pełen wrażeń. Przyjedzie do nas ponad 20 wystawców. Będą food trucki, prelekcje, koncerty, spacer z przewodnikiem oraz mnóstwo doskonałej zabawy” – zapowiada Andrzej Kus, rzecznik prasowy miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.
Od piątku do niedzieli mieszkańcy Szczecina będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, które na stałe wpisało się w kalendarz miejskich wydarzeń. Mowa oczywiście o święcie piwa pn. Oktoberfest Szczecin. Przez trzy dni w alei kwiatowej będą królować browary z różnych regionów Polski.
Debiutanci zapraszają
– Po raz pierwszy z samodzielnym stanowiskiem na naszej imprezie pojawi się Browar Gryfus – informuje Andrzej Kus. To szczeciński browar kontraktowy, warzący piwa rzemieślnicze. Wywodzi się ze środowiska piwowarów domowych, od 2012 roku zdobywając laury na wielu konkursach ogólnopolskich. Większość ich etykiet i piw nawiązuje do historii i architektury Szczecina.
Debiutantem będzie również Antybrowar. – Browarnicy powracają do korzeni, robią „piwko na bogato”. Warto odwiedzić ich stoisko, bo jak sami twierdzą, na pewno nas zaskoczą – zachęca rzecznik ŻSTW. Po raz pierwszy na Oktoberfest Szczecin zawita również Harpagan. Jak sami piszą, lubią trochę pokombinować, pobawić się słowem czy obrazem. Są z Poznania, a swoją działalność rozpoczęli w 2017 roku.
W gronie nowicjuszy znaleźli się także lwowska Pijana Wiśnia, krakowski Piwojad, Browar Amber z Bielkówka, Browar Nieczajna oraz bracia, którzy prowadzą Browar Lubrow.
Coś do przegryzienia
– Oprócz browarów, które będą pierwszy raz gościły podczas naszego wydarzenia, pojawią oczywiście nasi stali bywalcy – podkreśla Andrzej Kus. – Znajdziemy stoiska Browaru za Miastem, Browaru Stu Mostów, Browaru Koreb, Browaru pod Zamkiem, Browaru Colberg, Maltgarden, Piwo z Żuka, Miejskiego Browaru Stargard, Chmiel Świat Piwa Szczecin, Browaru Witnica oraz Pasieki Dziki Miód, która będzie miała w swojej ofercie również cydr.
Uczestnicy wydarzenia będą mogli kosztować złocistych trunków w dwóch halach z miejscami do siedzenia. Dodajmy, że Oktoberfest Szczecin to również wydarzenie, podczas którego będzie można próbować innych smakołyków. W alei kwiatowej stanie 8 food trucków, z których serwowane będą burgery, langosze, naleśniki, frytki, tosty oraz kawa i kuchnia żydowska z przyprawionym kurczakiem i wołowiną.
Poznaj tajemnice idealnego piwa
Piwnej uczcie w alei kwiatowej będą towarzyszyć także gry, zabawy, koncerty, quizy, warsztaty. Oktoberfest Szczecina to również okazja do zwiększenia swojej wiedzy na temat jakości piwa.
– Będzie można również wziąć udział w prelekcjach Michała Stefaniaka – dodaje Andrzej Kus. – To domowy piwowar z ponad 10-letnim stażem, certyfikowany sędzia piwny, współtwórca The Office Pub. Organizuje szkolenia oraz kursy sensoryczne i piwne.
Będzie to również okazja do wspólnego warzenia piwa wraz z członkami Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Będzie można także posłuchać stand-upera Jakuba Poczętego. Charakteryzuje go pewność siebie, energia, szukanie kontaktu z publicznością i specyficzny sposób bycia. Występował w TVP, u Kuby Wojewódzkiego i Comedy Central, ale twierdzi, że „najgorsze nadal przed nim”.
Spacer piwnym szlakiem
Oktoberfest Szczecin to również kolejna jesienna odsłona spaceru tematycznego Pivny Szczecin. Wycieczkę poprowadzi Tomasz Wieczorem – przewodnik po Szczecinie z 20-dwudziestoletnim doświadczeniem, kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Zamku Książąt Pomorskich.
Trzygodzinny spacer kosztuje 79 złotych. W cenę wliczony jest pokal, mapka oraz degustacja w dwóch browarach. Bilety można kupić online na stronie www.accredi.pl/pivnyszczecin lub w Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie na Alei Kwiatowej przy pl. Żołnierza Polskiego 20
Komentarze
0