264 nowych funkcjonariuszy ma w tym roku rozpocząć pracę w zachodniopomorskiej policji. To aż dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.
Jakie wymagania?
Kandydaci powinni być niekarani oraz mieć nieposzlakowaną opinię i co najmniej średnie wykształcenie. Preferowane będą osoby z wykształceniem wyższym magisterskim (po prawie, ekonomii, informatyce, administracji, bezpieczeństwie narodowym albo wewnętrznym), ratownicy medyczni, osoby z uprawnieniem instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych. Atutem będzie też posiadanie prawa jazdy kat. A lub C. Nie ma ograniczeń co do wieku kandydatów.
Kilka testów i rozmowa
Po złożeniu kompletu wymaganych dokumentów chętni będą musieli przejść pozytywnie testy z wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej, psychologiczne oraz rozmowę kwalifikacyjną. Osoby, którym się to uda zostaną skierowane na półroczne szkolenie. Następnie czeka ich trwająca około 1,5 miesiąca służba adaptacyjna, po której będą mogli rozpocząć pracę w przydzielonej podczas rekrutacji jednostce, tj. Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, komendach powiatowych i miejskich policji województwa zachodniopomorskiego oraz w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie.
- Funkcjonariusz, który został przyjęty do służby podczas odbywania szkolenia podstawowego zarabia około 1 600 zł netto, natomiast po jego ukończeniu jego pensja zasadnicza wzrasta do 2 200 zł netto – czytamy w komunikacie KWP.
W ubiegłym roku do pracy w zachodniopomorskiej policji przyjęto 119 nowych funkcjonariuszy (97 mężczyzn i 22 kobiety).
Szczegółowe informacje dotyczące procedury doboru kandydatów do służby w policji wraz z listą wymaganych przy rekrutacji dokumentów znajdują się tutaj. Dokumenty trzeba złożyć osobiście w Zespole ds. Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy ul. Małopolskiej 47 (tel. 91 82 11 235 lub 91 82 11 261) w dni robocze, w godzinach od 08:00 do 14:30.
Komentarze
0