Wiadomo już, jak może wyglądać podział mandatów na Prawobrzeżu oraz północy Szczecina. Znów nie brakuje sensacji.

Prawobrzeże. Koalicja Obywatelska gromi rywali

Na Prawobrzeżu Koalicja Obywatelska wprowadzi czworo radnych, Prawo i Sprawiedliwość – dwóch, a Koalicja Samorządowa będzie mieć tylko jednego reprezentanta. Radnymi z ramienia KO zostaną: Marcin Biskupski, Wojciech Dorżynkiewicz, Małgorzata Wleklak i Maria Schneider.

Prawo i Sprawiedliwość obroniło wynik z 2018 roku. Radnym pozostanie Krzysztof Romianowski, na którego zagłosowało najwięcej osób spośród wszystkich polityków PiS. Mandat zdobył również Marek Chabior, który z trzeciego miejsca minimalnie wyprzedził Przemysława Kabatę.

Sensacją jest wynik Koalicji Samorządowej na Prawobrzeżu. Do rady miasta wróci Henryk Jerzyk, niegdyś polityk Lewicy, dzisiaj sympatyzujący z Piotrem Krzystkiem, który o włos pokonał obecnego w radzie miasta od kilku kadencji Władysława Dzikowskiego. Z radą pożegna się także Mariusz Bagiński, który zdobył trzeci wynik z pierwszego miejsca na liście.

Północ Szczecina. Sześć głosów da Kępce mandat?

Na Północy najbardziej prawdopodobny podział mandatów to cztery dla Koalicji Obywatelskiej i po jednym dla PiS oraz Koalicji Samorządowej. Radnym na pewno zostanie Dariusz Smoliński. Po zwycięstwie Piotra Krzystka jego mandat przejmie Renata Łażewska. Z radą miasta pożegna się Mirosław Żylik, którego pokonała Maria Liktoras. Jednak trzeci wynik na liście nie gwarantuje jej mandatu.

Sensacją może być to, co dzieje się na liście Koalicji Obywatelskiej. Najwyższy wynik zdobył Łukasz Kadłubowski, ale prawdopodobnie zrezygnuje on z mandatu, co oznacza, że nawet kandydat z piątym wynikiem na liście może zostać radnym. Pewne miejsca w radzie miasta mają więc: Jan Posłuszny, Zuzanna Jeleniewska, Wiktoria Rogaczewska. Mandat, którego zrzeknie się Kadłubowski, przypadnie Wojciechowi Kępce, który o… sześć głosów wyprzedził byłą radną Małgorzatę Gadomską.