Walka z globalnym ociepleniem wymaga globalnego wysiłku. Przynajmniej 35 miast i wsi 28 marca weźmie udział w globalnej akcji „Godzina dla Ziemi”. Akcja już po raz 3 będzie organizowana przez WWF, by przeciwstawić się zagrażającym Ziemi zmianom klimatu.

Kiedy zapadnie ciemność?

W ramach akcji 28 marca o godz. 20.30 wieczorem czasu lokalnego na godzinę będzie gaszone światło i wyłączany sprzęt domowy.

– Już prawie 400 miast i wsi, 18 876 firm i 257 165 obywateli zapisało się do udziału w akcji na stronie internetowej, ale po doświadczeniach roku ubiegłego wiemy, że wielu ludzi zgasi światło bez zapisu – zaznaczył Ridley, rzecznik WWF.

Szczecin przyłącza się do akcji

Akcja odbywa się już od 3 lat, w 2007 r. akcja "Earth Hour" po raz pierwszy odbyła się tylko w Sydney z udziałem 2 mln osób. Rok później już 100 milionów osób w 35 krajach wzięło udział w „Godzinie dla Ziemi”, w Polsce m.in. Warszawa i Poznań. WWF szacuje, że w tym roku w ramach „Godziny dla Ziemi” światło może zgasić na całym świecie nawet miliard osób!

W Polsce zgasną między innymi Pałac Kultury i Nauki, mosty w Warszawie, Wawel, Kopiec Kościuszki, katowicki Spodek, Zamek Lubelski i Wieża Trynitarska w Lublinie, Dwór Artusa i Zamek Krzyżacki w Toruniu. Odnośnie tego, co zgaśnie w Szczecinie decyzja jeszcze nie zapadła, ale mają być to reprezentacyjne obiekty miejskie.

Jak się przyłączyć do akcji? Wystarczy zarejestrować się na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi i 28 marca o 20.30 wyłączyć światło w mieszkaniu. Można też porozumieć się z sąsiadami, przyjaciółmi, namówić znajomych i wygasić całe budynki.