Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza otwiera swoje przedstawicielstwo w Szczecinie. Organizacja zrzeszająca blisko 360 przedsiębiorców polskich i skandynawskich od 19 marca będzie obecna również w Szczecinie.

W dniu 19 marca odbędzie się uroczystość inaugurująca działalność przedstawicielstwa Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej (SPCC) w Szczecinie. Spotkanie otworzy Pan Peter T. Nielsen Prezes Izby wraz z Panem Kaare Nordbo, Regionalnym Przedstawicielem SPCC w Szczecinie, prezentując Izbę i jej działalność. Wydarzenie uświetni swoją obecnością Jego Ekscelencja Dag Hartelius, Ambasador Szwecji w Warszawie. Pan Ambasador przedstawi nową strategię wzrostu i konkurencyjności w regionie Morza Bałtyckiego w świetle przyszłego przewodnictwa Szwecji w Unii Europejskiej.

„O otwarciu przedstawicielstwa w Szczecinie myśleliśmy już od dawana – mówi Peter T. Nielsen, Prezes Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej – jednakże z powodów organizacyjnych finalizacja naszych działań nastąpiła dopiero teraz. Pomorze Zachodnie jest dla nas miejscem strategicznym, tym bardziej, że ze Szczecina bliżej jest do Kopenhagi niż do Warszawy” – dodaje z uśmiechem.

Wspieranie polsko-szwedzkich kontaktów biznesowych

Działania Izby w Szczecinie mają na celu zbudowanie efektywnej platformy biznesowej służącej wymianie doświadczeń oraz nawiązywaniu współpracy i relacji biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami działającymi na Pomorzu Zachodnim a firmami z innych regionów Polski zrzeszonymi w SPCC. Kontakty mają sprzyjać rozwojowi oraz tworzeniu trwałeji owocnej współpracy partnerskiej w przyszłości. Celem jest również wspieranie polskich inwestorów zainteresowanych ekspansją w kierunku Skandynawii.

O Skandynawsko-Polskiej Izbie Gospodarczej

Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC) powstała w marcu 2004 roku w wyniku połączenia czterech organizacji w Polsce: Fińskiej Izby Handlowej, Norweskiego Forum Biznesu, Szwedzkiego Klubu Biznesu oraz Duńsko-Polskiej Izby Gospodarczej. SPCC jest organizacją niezależną, skupiającą 360 firm członkowskich. Wśród nich znajdziemy przedstawicieli głównych sektorów gospodarki skandynawskiej: od energetyki, przez budownictwo, przemysł papierniczy aż po logistykę, usługi, telekomunikację, meble, przemysł naftowy, żywność oraz największe skandynawskie banki.

Dzięki bogatej sieci kontaktów, dużemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanemu personelowi, SPCC świadczy także usługi konsultingowe na rzecz polskich firm pragnących pozyskać informacje o rynkach skandynawskich lub firm poszukujących partnerów biznesowych w krajach skandynawskich.

Od marca kolejny oddział Izby już w Szczecinie

Główne Biuro SPCC mieści się w Warszawie, ale organizacja działa na terenie całego kraju poprzez swoje regionalne przedstawicielstwa, które znajdują się w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu, a od marca także w Szczecinie.