Kołobrzeg okazał się szczęśliwym miastem dla Pogoni Szczecin, która po znakomitej grze rozgromiła Kotwicę Kołobrzeg 4:0. To najwyższe zwycięstwo Portowców w tym sezonie. Podopieczni Piotra Mandrysza niedzielną wygraną zrobili kolejny krok ku upragnionemu awansowi do I ligi.

Pierwszy gol padł w 8. minucie spotkania. W pole karne dośrodkowywał Piotr Petasz. Bramkarz gospodarzy popełnił błąd, który wykorzystał Marcin Nowak, głową pakując piłkę do siatki rywala. Golkiper Kotwicy skapitulował po raz drugi 10 minut późiej, kiedy strzał Piotra Petasza odbił się od Daniela Małkowskiego i wpadł do siatki. Kołobrzeżanie próbowali odrabiać straty, ale fenomenalne interwencje Damiana Wójcika przeszkodziły gościom w zdobyciu bramki. To co nie wychodziło Kotwicy, po raz trzeci udało się Pogoni. W 45. minucie znakomite podanie od Mikołaja Lebedyńskiego otrzymał Maciej Ropiejko, który po kilkunastometrowej szarży znalazł się w sytuacji sam  na sam z Dominikiem Sobańskim. Napastnik Portowców nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i zdobył kolejnego gola dla swojego zespołu.

Po przerwie nadal przeważała Pogoń. Portowcy zdecydowali się jednak na spokojniejszą grę, ale udało im się jeszcze raz trafić do bramki rywala. Uczynił to 57. minucie Mikołaj Lebedyński, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Tomasza Parzego i kolejną „gafę” golkipera miejscowych.

Kotwica Kołobrzeg – Pogoń Szczecin 0:4 (0:3)