Politycy Platformy Obywatelskiej przed urzędem miasta w Szczecinie zorganizowali konferencję prasową, na której pochwalili się zebraniem wymaganych podpisów pod listami wyborczymi do rady miasta. Jak mówią, nieoficjalnie liczą, że uda im się zdobyć 16 mandatów w radzie, w której zasiada 31 radnych.

Zapowiadają 100 konkretów. Politycy PO oficjalnie startują z kampanią wyborczą

Konferencję otworzył nowy zastępca prezydenta Szczecina Łukasz Kadłubowski, który będzie pełnić tę funkcję na mocy umowy zawartej między Piotrem Krzystkiem a Koalicją Obywatelską.

– To bardzo ważny dzień. Rejestrujemy dzisiaj listy Koalicji Obywatelskiej do rady miasta. Jako pierwsi zebraliśmy podpisy, zarejestrowaliśmy komitet i zaprezentowaliśmy naszych kandydatów. Przez ostatni tydzień zbieraliśmy podpisy na terenie całego miasta. Tych miejsc było naprawdę bardzo dużo i spotkaliśmy się z ogromnym wsparciem. Dzisiaj oficjalnie startujemy z kampanią wyborczą – mówił Łukasz Kadłubowski, od 4 marca wiceprezydent Szczecina.

Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli przygotowanie „100 konkretów dla Szczecina”. W ciągu najbliższych pięciu tygodni mają organizować konferencje i spotkania z mieszkańcami, na których zaprezentują ich szczegóły.

– 15 października Polacy wybrali wolność i demokrację. 7 kwietnia są równie ważne, jak nie ważniejsze wybory. Tylko duet rząd i samorząd może doprowadzić do tego, byśmy jako naród mogli czuć się bezpiecznie. Wiemy, jaką cenę płaciliśmy za rząd PiS w ciągu ostatnich 8 lat – mówiła radna Urszula Pańka. – 100 konkretów to wynik rozmów z mieszkańcami. To działania we wszystkich dzielnicach i różnych obszarach.

– Realizowaliśmy wiele projektów, byliśmy skuteczni przez te 5 lat, a liczymy, że zmian będzie jeszcze więcej. Bierzemy odpowiedzialność za Szczecin. Będziemy kontynuować innowacyjne zmiany, które będą prowadzić do rozwoju – mówił lider Zielonych Przemysław Słowik.

Kto wystartuje z list PO?

Platforma Obywatelska już wcześniej zaprezentowała listy wyborcze do rady miasta. „Jedynką” z Prawobrzeża jest Marcin Biskupski, a na Gumieńcach i Pomorzanach – radna Urszula Pańka. Liderem listy w Śródmieściu został Paweł Bartnik, a „dwójką” w tym okręgu – lider Zielonych Przemysław Słowik. Na Pogodnie z pierwszego miejsca wystartuje Łukasz Tyszler, a na Północy – Jan Posłuszny. Zastępca prezydenta Szczecina Łukasz Kadłubowski w okręgu północnym otrzymał pozycję numer 2.

Z obecnego klubu Koalicji Obywatelskiej o mandaty nie będą się już starać Grażyna Zielińska i Magdalena Herczyńska. Dominika Jackowski wystartuje z listy Koalicji Samorządowej Piotra Krzystka.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. W Szczecinie wybierzemy 31 radnych.