Gigantyczne trampoliny, megaTwistery, roboty, paintball, strzelnica łucznicza, przejażdżki bryczką i walka z mechanicznym bykiem, pokazy dronów, ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie – to tylko niektóre z kilkudziesięciu atrakcji, z których w najbliższą niedzielę będą mogli skorzystać szczecinianie. W Azoty Arenie odbędą się pierwsze w naszym mieście Targi Atrakcji i Rozrywki.
– Nikt jeszcze nie wpadł na pomysł „zorganizowanego” pokazania tego, co się dzieje w branży rozrywkowej – mówi Paweł Pitura, jeden ze współorganizatorów niedzielnej imprezy. Zaznacza przy tym, że targi eventowe, które zazwyczaj są organizowane, skupiają się przede wszystkim na stronie technicznej takich wydarzeń i prezentują oświetlenie, nagłośnienie, sceny itp.

- Chcemy dotrzeć zarówno do firm, które planują zorganizować imprezę dla pracowników, jak i do osób prywatnych, które w oryginalny sposób chcą spędzić urodziny, wieczór panieński, kawalerski czy wesele. Chcemy pokazać bogactwo możliwości spędzania wolnego czasu
– wyjaśnia.

Paintball, drony, gigantyczne trampoliny, 9-metrowa zjeżdżalnia, mechaniczny byk
W niedzielę (19 czerwca) w Azoty Arenie pojawi się prawie 50 wystawców, którzy zaoferują mnóstwo różnorodnych atrakcji. Będą karykaturzyści, performerzy, roboty, fotobudki, strefa gier bez prądu, paintball, strzelnica łucznicza, megaTwistery, retro gry, pokazy carvingu (rzeźbienia w owocach i warzywach) w wykonaniu specjalistów z Unity Line, warsztaty robienia lizaków, a także przedstawienia teatralne i minikoncerty. Chętni będą mogli się wyszaleć na ogromnych trampolinach albo spróbować znaleźć wyjście z najmniejszego na świecie pokoju zagadek.

Przed Azoty Areną zaprezentują się służby mundurowe, m.in. policja z radiowozami i psami tropiącymi, wojsko z ciężkim sprzętem. Straż pożarna poza pokazem wozów ustawi ściankę wspinaczkową – zapowiada Pitura. Na najmłodszych będzie czekała specjalna strefa dmuchańców z poduchą blob, 9-metrową zjeżdżalnią, majestatycznym zamkiem i torem przeszkód. Z kolei dorośli spróbują zmierzyć się z mechanicznym bykiem. Będzie można założyć gogle wirtualnej rzeczywistości czy też posterować dronem. W planach są pokazy minidronów oraz dronów z podglądem obrazu. Oprócz tego zaplanowano turnieje gier planszowych, m.in. lokalnego „Kupca Szczecińskiego”, przejażdżki bryczką i kucami, malowanie twarzy oraz prezentację szczecińskiego roweru Stoewer Gryf.

Podczas Targów Atrakcji i Rozrywki nie zabraknie organizatorów wesel i wodzirejów oraz profesjonalnych firm eventowych. Specjalną strefę dla kobiet przygotuje również Kobietowo.pl.

Do wygrania wycieczka do Heide Parku
Targi Atrakcji i Rozrywki rozpoczną się w niedzielę o godz. 10:00 i potrwają do 18:00. Wejściówka na targi (w postaci opaski na rękę) uprawnia do bezpłatnego korzystania ze wszystkich atrakcji. Jej cena to 10 zł, ulgowa – 5 zł. Dzieci do 8 lat wejdą na targi bezpłatnie. Wejściówki będzie można zakupić w dniu imprezy na terenie Azoty Arena.

Organizatorzy zapowiadają również wiele niespodzianek i konkursów dla odwiedzających. W jednym z nich będzie można wygrać rodzinną (4-osobową) wycieczkę do Heide Parku, największego parku rozrywki w północnych Niemczech, ufundowaną przez NaMaxa Tour.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.TargiRozrywki.pl