Spektakl "Dla Niepodległej" w Teatrze Letnim z udziałem jednego z największych polskich aktorów oraz koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza", to najbliższe, plenerowe propozycje Opery Na Zamku. W czerwcu ta instytucja planuje cztery ciekawe wydarzenia artystyczne, a na pierwsze z nich wstęp jest bezpłatny.
Wiersze Jana Lechonia, Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza oraz fragmenty dramatów Wyspiańskiego, Mickiewicza, a także utwory Chopina, Kilara i Góreckiego, to twórczość patriotyczna, która wypełni widowisko zorganizowane z okazji rocznicy 25 lat przemiany ustrojowej w Polsce w Teatrze Letnim. Ten spektakl słowno-muzyczny "Dla Niepodległej" odbędzie się 4 czerwca o 20.30, a artyści, którzy w nim wystąpią, to muzycy orkiestry Opery Na Zamku, chór i balet, soliści (m.in. Felipe Cespedes i Paweł Wolski) a także zaproszeni aktorzy. Będą to Andrzej Młynarczyk i Daniel Olbrychski ! Reżyserem spektaklu jest Dariusz Taraszkiewicz, a wstęp n ato wydarzenie jest bezpłatny.
14 czerwca na szczecińskim Cmentarzu Centralny, będzie można uczestniczyć w corocznym koncercie, "Tym, którzy nie powrócili z morza", podczas którego tym razem usłyszymy cztery kompozycje (w tym "Metamorfozy" Richarda Straussa w związku z 150 rocznicą jego urodzin), a 22 czerwca Opera zaprasza na premierę spektaklu "Hrabina Marica" Imre Kalmana w Teatrze Letnim, reżyserowanej przez Natalię Babińską. Jak powiedział Jacek Jekiel, dyrektor Opery Na Zamku, "będzie to spektakularna produkcja, bo dzięki twórcom wkroczymy w rzeczywistość transcendentalną. To będzie operetka surrealistyczna".
Sześć dni po tym wydarzeniu, sezon tradycyjnie już zakończy Wielki Turniej Tenorów. 28 czerwca w Teatrze Letnim odbędzie się 16 edycja tej rywalizacji i pierwsza, której towarzyszyć będzie specjalnie przygotowane logo (wybrane spośród prac zgłoszonych do konkursu, ogłoszonego przez Operę Na Zamku). Zwycięzki projekt to dzieło Beaty Nowak-Żurawskiej, absolwentki histoprii sztuki na KUL, aktualnie mieszkającej w Rzeszowie. Autorka opisała swą pracę, wyjaśniając że: "Logotyp wykorzystuje literę "t" kojarzącą się ze słowami Turniej Tenorów oraz wpisującą się w literę muszkę, która odwołuje się do skojarzeń z eleganckim stroje śpiewaków. Inspirację stanowiła lekkość i harmonia muzyki klasycznej, dynamika śpiewu, a także rycerska rywalizacja, do której odwołuje się idea Wielkiego Turnieju Tenorów".
Mimo, że do tego wydarzenia pozostało jeszcze prawie dwa miesiące, to biletów na nie pozostało już niewiele.
Komentarze
0