Dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna i radiowa Beata Tadla, odwiedziła Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego, aby podzielić się ze studentami swoim doświadczeniem. Nie obyło się bez ciekawostek i historii.

Od wystąpień przed lustrem do wystąpień przed milionami widzów

Uczestnicy spotkania mieli okazję usłyszeć o drodze, jaką przeszła dziennikarka w ciągu swojej wieloletniej kariery w mediach, jej początkach i rozwoju. Od czego się wszystko zaczęło? Jak opowiadała sama zaproszona, nie wiedziała, czy chce zostać piosenkarką, aktorką, czy dziennikarką, ale nie miała wątpliwości co do chęci występowania przed publicznością, co ukierunkowało jej drogę zawodową.

– Jako mała dziewczynka, stawałam przed lustrem i ćwiczyłam wystąpienia – wspominała. Taki był początek medialnej przygody Beaty Tadli, który przerodził się w karierę ogólnopolską, podczas której przemawiała do milionów odbiorców i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w polskim dziennikarstwie.

Wolne media kiedyś a dziś

Poruszony został także temat kształtowania się wolnych mediów tradycyjnych w Polsce podczas transformacji ustrojowej po roku 1989, jak wyglądały ich początki oraz tego, jak zmieniały się one z czasem.

– Kiedy zaczynałam, wolne media dopiero powstawały. Nie można było ich po prostu przenieść z Zachodu, musieliśmy je stworzyć – tłumaczyła dziennikarka. Nie zabrakło również rozmowy na temat mediów społecznościowych, które wśród młodzieży stają się pierwszym źródłem informacji na temat bieżących wydarzeń, jak wynikło z komentarzy studentów oraz o funkcjonowaniu mediów podczas pandemii, która przeniosła pracę dziennikarzy ze studiów wypełnionych technologią do domowych warunków własnych mieszkań.

Jak zrobić karierę w dzisiejszych realiach

Wielu osobom marzy się wielka kariera zawodowa, jednak nie każdy wie, w jaki sposób ją osiągnąć. Co zrobić, żeby dostać się na szczyt? Ciężka praca, zaangażowanie i bycie prawdziwym w tym, co się robi – to elementy, na które uwagę zwraca Beata Tadla, gdy w grę wchodzi sukces.

Usłyszeć można było o tym, że droga do celu bywa kręta i często wygląda inaczej niż nam się może wydawać, a także, że w dzisiejszych czasach, każdy ma szansę zostać dziennikarzem przy pomocy telefonu i mediów społecznościowych.

Do pytania o start w karierze, odniosła się, również goszcząca na Uniwersytecie Szczecińskim, Katarzyna Opiekulska, Dyrektor Zarządzająca LSJ HR Group. – Nie bójcie się wychodzić z inicjatywą – zachęcała, dodając, że warto zaczynać od podstawowych zadań w firmach, jednocześnie dając się zauważyć, poprzez swoją aktywną postawę, co w szybkim tempie może zaowocować wyższym stanowiskiem.

AUTOR TEKSTU: Dawid krakowiak

Od redakcji:

Autorem relacji jest Dawid Krakowiak, student Managementu Instytucji Publicznych i PR w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego. Praca przygotowana została na przedmiocie „Webwriting” i była najwyżej oceniona spośród wszystkich przygotowanych przez studentów relacji. Przedmiot prowadzi dziennikarz portalu wSzczecinie.pl Michał Kaczmarek.