Grupa CSL do końca tego roku zorganizuje w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia aż cztery konferencje gospodarcze, których uczestnicy będą dyskutować o transporcie, spedycji, logistyce i polityce celnej. – Nie jesteśmy hermetyczni. Uczestniczymy w targach, konferencjach i wydarzeniach na całym świecie. Zawsze marzyliśmy, by móc zapraszać ekspertów do Szczecina. W tym roku tych okazji jest jeszcze więcej niż zwykle – mówi dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL, Przemysław Hołowacz.
Jak podkreślają przedstawiciele Grupy CSL, wydarzenia organizowane są we współpracy z partnerami z całej Polski. W każdym weźmie udział nawet kilkaset osób. Konferencjom i dyskusjom towarzyszyć będzie networking, wizyty studyjne i promocja walorów Szczecina poprzez wspólne zwiedzanie miasta.
Podsumowanie projektu SARIL Europe
Jak radzić sobie z trudnościami sektora TSL i realizować zadania transportowe w sytuacjach kryzysowych? Jak tego dokonać, mając jednocześnie z tyłu głowy zapewnienie zrównoważonego transportu, na co naciska Unia Europejska? Ekonomicznie, ekologicznie i efektywnie. Czy jest to możliwe? Na te pytania zamierzają odpowiedzieć partnerzy projektu SARIL, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont Europa.
Grupa CSL wspólnie z firmą Łukasiewicz – PIT, jako jedyna z Polski, znalazła się w grupie podmiotów, które prowadzą badania w ramach projektu SARIL. To inicjatywa, w ramach której badany jest wpływ sytuacji kryzysowych i wynikających z nich zakłóceń na funkcjonowanie poszczególnych podmiotów w sieciach logistycznych. Spotkanie podsumowujące projekt odbędzie się w Starej Rzeźni w Szczecinie już 18 września!
SARIL zrzesza także podmioty z Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Włoch czy Niemiec. Projekt będzie prowadzony do 2026 roku.
Intermodal in Poland 2024
21 partnerów, ponad 150 uczestników i zaledwie 2 dni do wydarzenia. Jedna z najważniejszych konferencji sektora TSL w Polsce odbędzie się w Szczecinie już 19 i 20 września. Intermodal in Poland North-South to inicjatywa organizowana przez Intermodal News oraz Grupę CSL. Do Szczecina już po raz trzeci przyjadą najwybitniejsi eksperci sektora transportu, spedycji i logistyki. W ramach wydarzenia zaplanowano szereg dyskusji, networking logistyczny oraz wizytę w fabryce firmy Kalmar w Stargardzie.
Wydarzenie dedykowane jest podmiotom działającym w sektorze transportu, spedycji i logistyki oraz firmom współpracującym z portami morskimi w Szczecinie i Świnoujściu. Konferencja zostanie zorganizowana w sprawdzonej formule, która nie tylko sprzyja wymianie wiedzy w formie dyskusji pomiędzy specjalistami, ekspertami i praktykami, lecz pozwala również na zaprezentowanie doświadczeń i sprawdzonych rozwiązań.
Konferencje otworzą prelekcje inauguracyjne, następnie zaplanowano dyskusje na takie tematy jak: „Terminal kontenerowy w Świnoujściu na nowej mapie logistycznej Europy”, „Logistyka magazynowa a morskie i intermodalne łańcuchy dostaw” czy „Transport intermodalny w regionie Morza Bałtyckiego”.
Rejestracja: https://intermodalinpoland.eu/
Road Transport Revolution
9 i 10 października w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie odbędzie się konferencja, której agenda skierowana jest do szeroko rozumianego sektora TSL. Zaproszeni są kierowcy, spedytorzy, przewoźnicy, agenci celni, a także naukowcy, samorządowcy oraz menadżerowie sektora TSL. Podczas wydarzenia poruszone zostaną najważniejsze problemy, z którymi obecnie boryka się branża TSL.
Partnerami Grupy CSL przy organizacji tego wydarzenia są Polski Instytut Transportu Drogowego oraz portal Trans Info.
Pierwszego dnia konferencji zaplanowano dyskusję m.in. o transporcie intermodalnym, sytuacji przewoźników w obecnych realiach gospodarczych czy innowacjach w sektorze transportu. Dzień zakończy się networkingiem i kolacją w Starej Rzeźni.
10 października wydarzenie, jakiego jeszcze nie było, jeżeli chodzi o spotkania sektora TSL. Jak mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL, networking zostanie przeniesiony na zupełnie inny poziom. Tego dnia odbędą się pierwsze zawody gokartowe sektora TSL.
Rejestracja: https://www.csl.eu/roadtransportrevolution, https://app.evenea.pl/event/roadtransportrevolution/?source=CSL
Podzielą się wiedzą i doświadczeniem
Polsko-niemiecki dzień w biznesie – To share knowledge and experience – to wydarzenie organizowane cyklicznie. Tegoroczna edycja odbędzie się 5 grudnia i będzie mieć charakter przedświątecznej konferencji logistyczno-gospodarczej z udziałem ekspertów.
Forma eventu to „żywa” dyskusja. Moderator wraz z zaproszonymi panelistami prowadzi rozmowy na starannie wybrane i zaproponowane wcześniej tematy konferencji. W poprzednich edycjach panele Polsko-niemieckiego dnia w Starej Rzeźni dotyczyły zarówno tematów związanych z prowadzeniem biznesu na pograniczu, ekspansji rynkowej w kierunku Niemiec, jak również zagadnień prawnych oraz odnawialnych źródeł energii.
Pełna agenda wydarzenia zostanie opublikowana w najbliższych tygodniach. Bezpłatna rejestracja na wydarzenie już się rozpoczęła: https://tskae.eu/
Komentarze
1