Koncerty Kasi Moś i zespołu Dagadana, warsztaty dla dzieci i przyszłych rodziców, szalona potańcówka i nietypowa wystawa – to wszystko czeka na mieszkańców Szczecina w ramach Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki. Wydarzenie ma pokazać, że poprzez wspólne obcowanie ze sztuką można zbudować trwałe relacje.

Tegorocznymi motywami przewodnimi Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki są bliskość i wsłuchiwanie się w drugiego człowieka. Wydarzenie odbędzie się w filharmonii w dniach 1–4 czerwca i przybliży temat więzi w kontekście muzyki.

Warsztatowe propozycje 

Na bogaty program, który zapewni rozrywkę całym rodzinom, składają się rozchwytane warsztaty muzyczne dla dzieci „Raniutto”. A dzięki wystawie sensorycznej Krzysztofa Majorka „Gamy, barwy i tonacje” mali odwiedzający będą mogli nie tylko dotknąć sztuki, ale także stworzyć wspólnie jeden, wielki obraz sensoryczny.

Znajdzie się też propozycja dla przyszłych rodziców, którzy jeszcze zanim przywitają swoje pociechy na tym świecie, mogą zabrać je w muzyczną przygodę za sprawą zajęć pt. „Pregnato”. Czeka na nas też szalona międzypokoleniowa potańcówka w holu filharmonii. W końcu taniec od zarania dziejów jest jednym z najważniejszych narzędzi tworzenia więzi i budowania wspólnoty. Trudno więc wyobrazić sobie tegoroczny Festiwal Dobrych Dźwięków bez tanecznego wydarzenia.

Moc koncertów dla całych rodzin

Oczywiście nie zabraknie też wyjątkowych koncertów. 1 czerwca wystąpi Kasia Moś z zespołem. Oprócz głównej gwiazdy na scenie złotej sali symfonicznej zaprezentują się także młodzi i wyjątkowo zdolni wokaliści ze szczecińskiego Studia Wokalnego Damiana Wójcika.

Koncert dedykowany jest Fundacji Promocji Zdrowia działającej na rzecz terapii, rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej, a także szeroko pojętej integracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Więcej o koncercie: https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/1977-Kasia_Mos_z_zespolem

Kolejną muzyczną propozycją jest koncert symfoniczny grupy DAGADANA, która znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Podczas III edycji festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki zespół po raz pierwszy wystąpi wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Przy okazji będzie świętować swoje 15-lecie istnienia. 

Na wielki finał III edycji zaplanowano koncert rodzinny „Sąsiedzi”, który pokaże, że muzyka może połączyć nawet najbardziej skłóconych sąsiadów. Fabuła oparta jest na wierszu Fredry „Paweł i Gaweł” w zupełnie nowej odsłonie. Aktorzy ruchem ciała i mimiką będą opowiadać o bliskości między ludźmi, a rytm i tempo nadawać będzie temu muzyka inspirowana naturą.

Jeszcze przed festiwalem będzie można „lepiej usłyszeć”

Festiwal Dobre Dźwięki ma również zwrócić uwagę na nasz słuch. Dlatego też w środę, 31 maja, filharmonia zaprasza do Galerii Kaskada na bezpłatne badania słuchu, które przeprowadzą specjaliści z Centrum Słuchu i Mowy Medincus. Na chętnych czekać będą w godz. 11:00-13:00 na poziomie -1 przy Reserved.

Tego dnia w Kaskadzie nie zabraknie też relaksującego brzmienia ukulele, a to za sprawą muzycznego show Bartłomieja Orłowskiego i jego podopiecznych. Początek minikoncertu o godz. 13:00.

Przez wszystkie dni festiwalu wieczorami budynek Filharmonii przyjmie turkusowe barwy. Jest to kolor festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki, oznaczający wyciszenie i spokój, symbol wiary w siebie i innych ludzi.

Program Festiwalu Słyszę Dobre Dźwięki dostępny jest na stronie: https://filharmonia.szczecin.pl/aktualnosci/2251-Festiwal_Slysze_Dobre_Dzwieki_coraz_blizej.