Zawodnicy Pogoni 04 Szczecin pokonali na własnym parkiecie Marioss Gazownik Wawelno 6:2. Dzięki zwycięstwu w drugim meczu barażowym, to właśnie futsaliści z naszego miasta zagrają w następnym sezonie w Ekstraklasie.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie gry, a gola z rzutu karnego zdobył Sergiy Kostyuchenko. Tuż przed przerwą prowadzenie Pogoni 04 podwoił Łukasz Piasecki. Kolejny gol padł w 5. minucie drugiej połowy, a na listę strzelców ponownie wpisał się Sergiy Kostyuchenko. W 29. minucie goście zdobyli kontaktowego gola, a jego autorem Andrzej Sapa. W 34. minucie goście popełnili szósty faul, który skutkował przedłużonym rzutem karnym dla Pogoni 04. Do piłki podszedł Kostyuchenko i nie dał szans bramkarzowi gości. Za chwilę Marioss przewinił po raz kolejny, a przedłużony rzut karny ponownie na bramkę zamienił Sergiy Kostyuchenko. 5 minut przed końcem meczu drugiego gola dla przyjezdnych zdobył z rzutu karnego Marek Tracz. Po upływie niespełna 60 sekund Pogoń 04 zdobyła kolejną bramkę, a jej autorem był Andrzej Sydor, który ustalił wynik meczu na 6:2.

Pogoń `04 Szczecin - Gazownik Wawelno 6:2 (2:0) (Pierwszy mecz 2:2)