Kontrahent, który przestał płacić? Konieczność przygotowania dobrej umowy handlowej? Reprezentowanie przed sądem? W tych oraz w wielu innych sytuacjach przedsiębiorcy może przydać się pomoc dobrej kancelarii. W Szczecinie, dzięki akcji bezpłatnych konsultacji, można przez cały październik zasięgnąć opinii prawnika.
Wakacyjna akcja skierowana do osób prywatnych okazała się sukcesem. Teraz czas na przedsiębiorców
— W wakacje przeprowadziliśmy ponad 150 bezpłatnych konsultacji, co pokazało, jak duże jest zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc — mówi Przemysław Łuczak z Kancelarii Machowski— Pomogliśmy osobom prywatnym w wielu trudnych sytuacjach, zwłaszcza w sprawach rodzinnych, takich jak konflikty o podział majątku czy opieka nad dziećmi, ale także w kwestiach związanych z długami i spadkami. Zaskoczył nas ogromny poziom zaufania, jakim obdarzyli nas klienci, i cieszymy się, że mogliśmy pomóc tak wielu potrzebującym — dodaje.
W wyniku tych działań udało się skierować sprawy do sądu i podjąć inne kroki prawne. Po sukcesie letniej inicjatywy dla osób prywatnych, Kancelaria Machowski realizuje kolejną część swoich działań — tym razem skierowaną do przedsiębiorców, którzy w październiku będą mogli skorzystać z darmowych porad prawnych. Wystarczy się zapisać, a następnie przyjść do siedziby kancelarii przy ulicy Firlika 19.
Jak omijać problemy prawne? Zapobiegać, zanim się pojawią
— Porada prawna nie musi być związana wyłącznie z kryzysowymi sytuacjami. Profilaktyczne konsultacje z prawnikiem mogą zapobiec poważnym problemom, zanim się one pojawią. Przedsiębiorcy, którzy regularnie korzystają z takiej pomocy, zyskują na wielu frontach. Przede wszystkim mogą zabezpieczyć swoje umowy handlowe i współpracę z kontrahentami, minimalizując ryzyko niekorzystnych zapisów. Dodatkowo, systematyczne przestrzeganie aktualnych przepisów prawa pozwala uniknąć kosztownych błędów i sankcji. W dłuższej perspektywie, profilaktyczne podejście oszczędza czas i pieniądze, dając przedsiębiorcy spokój i pewność, że wszystkie aspekty działalności są zgodne z przepisami.— dodaje.
Obsługa prawna to nie tylko „gaszenie pożarów”, ale przede wszystkim spojrzenie w kierunku stabilnego i bezpiecznego rozwoju przedsiębiorstwa. Zapobieganie konfliktom, umiejętność sprawnego poruszania się wśród bieżących regulacji prawnych oraz tworzenie skutecznych umów handlowych, to w ręku każdego posiadacza działalności cenne atuty.
Nie w każdej sprawie można zwrócić się do księgowej
Część przedsiębiorców, szczególnie tych prowadzących niewielkie firmy, swojego bezpieczeństwa prawnego upatrują w księgowości. To idealna baza, ale taka forma nie może być traktowana jako zabezpieczenie przed każdą ewentualnością.
— Konsultacja z prawnikiem wnosi dodatkowy, niezwykle istotny poziom ochrony prawnej, który często wykracza poza kompetencje księgowej. Przykładowo, prawnik zajmuje się analizą i tworzeniem umów handlowych, zapewniając, że zapisy są zgodne z interesami firmy i nie narażając jej na niepotrzebne ryzyko. Pomoc prawna obejmuje również wsparcie w windykacji należności, co jest szczególnie ważne dla firm borykających się z opóźnieniami w płatnościach. Dodatkowo, reprezentujemy firmy przed instytucjami państwowymi, takimi jak Krajowa Administracja Skarbowa (urzędy skarbowe, urzędy celno-skarbowe), sądami i arbitrażami, a także przed urzędami i sądami pracy. To wsparcie pozwala przedsiębiorcom unikać kosztownych błędów i zapewnia szeroką ochronę prawną.
„Małe firmy często nie mają odpowiednich zabezpieczeń w umowach, co może prowadzić do poważnych problemów finansowych”
— W zeszłym miesiącu zgłosiła się do nas mała firma budowlana, zatrudniająca czterech pracowników. Jeden z jej kontrahentów przez ponad trzy miesiące nie płacił za wykonane prace, a kwota zaległości opiewała na kilka milionów złotych. To spowodowało, że firma zaczęła mieć poważne trudności finansowe: brak środków uniemożliwiał im podjęcie kolejnych zleceń, a w efekcie zagrażał ciągłości działalności. Nasza kancelaria została poproszona o pomoc. Zgłosiliśmy sprawę do kontrahenta, przedstawiając między innymi formalne wezwania do zapłaty. Dodatkowo, w celu wywarcia większej presji, skontaktowaliśmy się z działem prawnym kontrahenta i przygotowaliśmy wstępny projekt pozwu sądowego, co dało jasny sygnał, że sprawa zostanie skierowana na drogę sądową, jeśli zaległości nie zostaną uregulowane.
Dzięki naszej interwencji udało się odzyskać prawie połowę zaległych płatności, a pozostała kwota ma być wpłacona na początku października — opowiada.
Takim i podobnym sytuacjom można z dużą dozą prawdopodobieństwa zapobiegać, jeśli od samego początku umowy są konstruowane przez prawników. Pierwszym krokiem, nawet w sytuacji, w której żaden pilny problem prawny nie występuje, może być podjęcie bezpłatnej konsultacji prawnej.
Zapisać można się przez formularz:
https://kancelaria-machowski.pl/bezplatne-porady-prawne-dla-firm/
Spotkanie z prawnikiem jest bezpłatne również w momencie, gdy nie zostanie podjęta dalsza współpraca z Kancelarią Machowski. Zapraszamy!
Komentarze
0