W ostatnich latach zapanowała moda na sypialnie z łóżkami tapicerowanymi. Zagłówek z tapicerką sprawia, że pomieszczenie staje się o wiele przytulniejsze, a ściana za łóżkiem jest ciepła i przyjemna w dotyku. Czy warto podążać za modą na łóżka tapicerowane do sypialni? O czym powinno się pamiętać przy ich wyborze?

1. Z czego powinno być wykonane łóżko tapicerowane do sypialni?

2. Materiały łatwe w czyszczeniu i odporne na plamy

3. Tapicerowany zagłówek a zwierzęta w domu

Tapicerowane łóżka do sypialni często są wykorzystywane przez projektantów wnętrz do tworzenia nowoczesnych i przytulnych aranżacji. Tapicerka sprawia, że sypialnia staje się cieplejsza, a przebywanie w niej w pełni kojarzy się z relaksem. Czy wykorzystanie tapicerowanego łóżka w sypialni jest dobrym pomysłem? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Z czego powinno być wykonane łóżko tapicerowane do sypialni?

Tapicerowany zagłówek jest przyjemny w dotyku, ciepły i praktyczny, gdy lubi się czytać w łóżku przed snem lub oglądać filmy. Dzięki niemu można wygodnie oprzeć plecy i odprężyć się, by oddać się ulubionej wieczornej rozrywce. Ponadto zagłówek dodaje uroku całej sypialni i sprawia, że jej aranżacja jest jeszcze przytulniejsza. Jeśli chce się w pełni cieszyć z zalet łóżek tapicerowanych, powinno się zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego je wykonano.

Do sypialni poleca się łóżka z tapicerką wykonaną ze skóry. Jest to materiał elegancki i odporny na intensywne użytkowanie. Skórzane tapicerowane łóżka do sypialni są trwałe i praktyczne, gdyż skóra jest wytrzymałym surowcem. Wystarczy regularnie przecierać ją specjalnymi preparatami do czyszczenia, a tapicerka zachowa połysk i będzie odporna na ścieranie oraz plamy. Dodatkowo wraz z upływem czasu skóra nabiera głębszego koloru - jest to jeden z niewielu materiałów na obicia zagłówków, który pięknie się starzeje.

Materiały łatwe w czyszczeniu i odporne na plamy

W łóżku spędza się przeciętnie 1/3 życia, dlatego zagłówek tapicerowany jest silnie narażony na zabrudzenia. Długi czas użytkowania sprawia, że często pojawiają się na nim plamy z kosmetyków, potu, a niekiedy również z przekąsek i napojów, po które sięga się podczas oglądania filmów lub o poranku, gdy podaje się śniadanie prosto do łóżka. Tapicerowane łóżko do sypialni jest praktyczne, wyłącznie gdy materiał obiciowy jest łatwy do utrzymania w czystości. Zagłówek powinno się szybko i bez trudu posprzątać z wszelkich okruchów i plam, gdyż w przeciwnym razie użytkowanie mebla będzie problematyczne. Przykładowo, tapicerka z weluru lub innej tkaniny łatwo się zaplami, a jej czyszczenie sprawi sporo kłopotów.

Tapicerowany zagłówek a zwierzęta w domu

Łóżko tapicerowane do sypialni jest nienajlepszym wyborem dla osób, które posiadają w domu zwierzęta. Zagłówek z materiału może być szczególnie kłopotliwy w przypadku posiadania kota. Kot może potraktować go jak drapak, przez co na materiale szybko pojawią się nieestetyczne zaciągnięcia i pęczki. W skórzanej tapicerce powstaną natomiast dziurki po pazurkach, których w żaden sposób nie da się usunąć ani naprawić. Ponadto kocia sierść gromadzi się na materiałowej tapicerce, nasilając objawy alergii i utrudniając sprzątanie sypialni.

W nieco lepszej sytuacji są właściciele psów. Psy chętnie wylegują się na pościeli i śpią obok swoich właścicieli, lecz rzadko niszczą tapicerkę pazurami lub ją gryzą. Problem może pojawić się jednak w przypadku szczeniąt, które podczas zabawy często powodują w domu różne straty. Starsze psy są spokojniejsze, dlatego z reguły tapicerowane łóżko do sypialni jest przez nie pozostawiane w spokoju.

 

undefined