Sprowadzanie samochodów z zagranicy to spore wyzwanie dla osób, które nie mają w tym temacie żadnego doświadczenia. Na szczęście w Polsce można skorzystać z kompleksowego wsparcia pośredników zajmujących się importem samochodów ze Stanów Zjednoczonych. To dobry sposób, aby sprawnie ściągnąć amerykańskie auto do Polski.
Importowane samochody zza oceanu cieszą się coraz większą popularnością. To prawdziwa gratka nie tylko dla entuzjastów zabytkowej motoryzacji, ale także osób, które potrzebują większego samochodu dla swojej rodziny. Zobacz, jak w praktyce przebiega sprowadzanie aut z USA. Przejrzyj krótki poradnik i skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów.
Jak działa importer aut z USA? To warto wiedzieć!
W praktyce sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych nie jest takie trudne, szczególnie we współpracy z rzetelnym pośrednikiem. Jeśli chcesz kupić używane auto rodem z Ameryki, możesz wziąć udział w licytacji za pośrednictwem importera. Dzięki temu nie musisz osobiście uczestniczyć w aukcji, a importer zajmie się wszelkimi formalnościami.
Współpraca z firmą zajmującą się sprowadzaniem aut z USA to kilka kroków do przejścia:
-
Wybierasz samochód na licytacji, który chcesz nabyć i ściągnąć do Polski.
-
Kontaktujesz się importerem i wpłacasz kaucję zwrotną na poczet uczestnictwa
w licytacji w Twoim imieniu. -
Czekasz na wylicytowanie samochodu.
-
Następnie opłacasz pozostałą kwotę zakupu auta w ramach wystawionej faktury.
-
Kolejny krok to pokrycie kosztów transportu i cła.
Pamiętaj, że formalnościami związanymi z organizacją transportu morskiego kupionego auta z USA zajmie się pośrednik. Ty musisz tylko pokryć w terminie wszystkie koszty i to wszystko. Czas sprowadzenia wylicytowanego auta z USA to średnio od 30 do 60 dni.
Kiedy warto zdecydować się na importowane auta z USA?
Samochody dostępne na rynku amerykańskim są zupełnie inne niż te wprowadzane na rynek europejski. Pojazdy z USA najczęściej są większe, mają mocniejsze silniki o większej pojemności, a dodatkowo występują ze świetnym wyposażeniem. Zdecyduj się na sprowadzenie samochodu z USA, jeśli:
-
potrzebujesz wielkogabarytowego pojazdu dla całej rodziny,
-
marzysz o klasycznym amerykańskim samochodzie np. muscle car,
-
chcesz wyróżniać się na polskich drogach.
Licytując samochody używane z USA, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Auta z drugiej ręki do drobnych napraw mechanicznych lub blacharskich są nawet o kilkadziesiąt tysięcy tańsze niż te dostępne na rynku europejskim.
Ile kosztuje sprowadzanie aut z USA?
Koszty związane ze sprowadzeniem samochodu z USA to wydatek na poziomie kilkunastu tysięcy złotych. Mowa oczywiście o samych kosztach transportu pojazdu do Polski,
a także wydatkach związanych z opłaceniem cła i podatku za sprowadzone auto.
Do tego oczywiście trzeba doliczyć koszty kupna auta używanego, które mogą wynieść nawet ponad 100 tysięcy złotych. W praktyce wszystko zależy od tego, jaki rodzaj pojazdu zamierzasz sprowadzić do Polski.
Komentarze
2