spektakle i opery dla dzieci

BAJKI NA LATO Z TEATREM GWITAJCIE

fot. materiały prasowe/ fot. D. Grochulska

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 31.07.2022
O której godzinie?
11:00
Za ile?
10 zł dziecko, 20 zł opiekun
Opis wydarzenia
Letni cykl spektakli plenerowych dla dzieci (w wieku 4-8 lat), na podstawie znanych utworów literackich, w wykonaniu kultowego Teatru Gwitajcie.

 

REPERTUAR:


3 lipca, godz.11

MĄDRALINKA

W małej chatce, wśród pól i lasów, mieszka niezwykła dziewczynka. Co w niej takiego niezwykłego? Jest bardzo mądra, więc wszyscy w okolicy przezwali ją Mądralinką, a jej spryt i inteligencja pozwalają przezwyciężyć największe nawet problemy. Spektakl, luźno oparty o jedną z bajek braci Grimm, wciąga widza w zachwycający świat i wartką akcję subtelnie przeplataną odpowiednio dobranymi piosenkami.


10 lipca, godz. 11

MORSKIE GADKI MAŁEJ PIRATKI

Pełna przygód i żeglarskich piosenek historia dziewczynki, której największą miłością jest morze. Bohaterka wbrew przeciwnościom losu, z radością podejmuje rozmaite wyzwania, aby spełnić swoje marzenia. Spotyka na swej drodze przedstawicieli żeglarskich profesji, którzy opowiadają o swojej pracy, niełatwym ale pięknym życiu na morzu i przekazują ważne informacje z zakresu morskiego rzemiosła.


17 lipca, godz. 11

BAJKI PANA BRZECHWY

Pełen humoru spektakl oparty na najbardziej znanych i nadal aktualnych wierszach Jana Brzechwy. Całe pokolenia wychowały się na takich utworach, jak „Żuraw i czapla”, „Na straganie” czy „Samochwała”. Do dziś dzieci śpiewają piosenki o „Kaczce Dziwaczce” i tajemniczych „Wyspach Bergamutach”. Dla najmłodszych to okazja, by poznać znakomite utwory Brzechwy, dla dorosłych – sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa.


24 lipca, godz. 11

PCHŁA SZACHRAJKA

Spotkanie z bohaterką ponadczasowej, wierszowanej historii Jana Brzechwy – Pchłą Szachrajką i jej przygodami. Spektakl dostarczy niezapomnianych wrażeń najmłodszej widowni, a dorosłym pozwoli chociaż na chwilę powrócić we wspomnieniach do czasów dzieciństwa.


31 lipca, godz 11

CZAS CZARODZIEJ

Bajka, nie tylko dla dzieci, o tajemnicy wiecznej młodości. Od wieków ludzie starają się przechytrzyć upływający czas. Niestety bezskutecznie. Ale gdyby tak zaprzyjaźnić się z Panem Czarodziejem Czasem, to może byłby on dla nas trochę łaskawszy…

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję