Warsztaty, spacer, a także spotkanie autorskie – lipcowe wydarzenia w ramach Zaczytanego Szczecina zabiorą dużych i małych czytelników w podróż pod znakiem jednego z najsilniejszych uczuć – miłości. Pierwsze atrakcje już w najbliższy piątek, 1 lipca!

 

W lipcu wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu „Zaczytany Szczecin” odbędą się w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Barnima 25. Jak zwykle udział w atrakcjach jest bezpłatny.

Powstanie Wakacyjne Romansidło!

Na pierwsze wydarzenie organizatorzy zapraszają już w piątek, 1 lipca, o godz. 10:00. Wakacyjne Walentynki, czyli warsztaty dla dzieci z Katarzyną Huzar-Czub skupią się na romansie. Uczestnicy porozmawiają o tym, jak mówić i pisać o miłości, a także sami stworzą Wakacyjne Romansidło, które następnie trafi do czytelni biblioteki.

Katarzyna Huzar-Czub to autorka i tłumaczka książek dla dzieci, specjalistka od tekstów i przekładów rymowanych. Współtworzy warsztaty muzyczne w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie oraz stanowi połowę duetu edukacyjno-wydawniczego Akukulele. Na warsztaty obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/wakacyjnewalentynki/

Poznają Niebuszewo od tej romantycznej strony

W ramach „Zaczytanego Szczecina” nie mogło zabraknąć tematycznego spaceru miejskiego. Tym razem uczestnicy wraz z przewodnikami odwiedzą kilka ciekawych punktów na Niebuszewie. Będzie to okazja, by przyjrzeć się urokliwym zakątkom miasta i poznać historię o spełnionych i odrzuconych uczuciach. Po pełnym sekretów osiedlu oprowadzać będą Tomasz Wieczorek – przewodnik turystyczny po Szczecinie, koordynator projektu, w ramach którego powstała zamkowa publikacja „Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły – oraz Sylwia Trojanowska: pisarka, autorka sztuk teatralnych oraz członkini kapituły „Magnolie Biznesu”.

Spacer rozpocznie się 12 lipca o godz. 17:00 w filii nr 4 i będzie tłumaczony na język migowy PJM.

Czas wykazać się kreatywnością

Podczas lipcowych propozycji znajdzie się również coś dla młodzieży. Marek Stelar oraz Wojciech Biernawski zapraszają na warsztaty komiksowe, podczas których uczestnicy poznają ogólne zasady tworzenia scenariuszy komiksowych, po czym sami będą rozwijać własną historię. Tym razem przybierze ona ton obyczajowo-romantyczny. Warsztaty odbędą się w sobotę, 16 lipca, o godz. 12:00. Obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/stelarromantycznie/

Spotkanie w ogrodzie na koniec lipcowego cyklu

Na zakończenie lipcowych wydarzeń czeka nie lada gratka dla miłośników popularnej sagi „Stulecie Winnych”. W środę, 20 lipca, o godz. 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z autorką Ałbeną Grabowską, która w rozmowie z Joanną Skonieczną opowie o swojej twórczości. Pisarka w swoim dorobku ma zarówno książki dla dzieci, powieść fantasty dla młodzieży czy współczesne powieści obyczajowe.