Deweloper Mayland Real Estate z Warszawy przygotowuje budowę galerii handlowej na granicy Szczecina i Mierzyna, tuż obok CH Ster. Plan na takie zagospodarowanie 8-hektarowej działki pojawił się już 13 lat temu. Jest szansa, że teraz inwestycja nabierze wreszcie rozpędu.

 

W 2009 roku Mayland Real Estate zaprezentował projekt Alei Słońca – galerii handlowej, która od zachodu graniczyłaby z CH Ster (istnieje od 1999 roku). Nowy obiekt miał mieć 35 tys. m kw powierzchni handlowej. Planowano tam 130 sklepów na dwóch poziomach, kino i parking na 1000 miejsc. Projekt ten nie został jednak zrealizowany.

Pojawiła się natomiast inna koncepcja. W 2016 r. Mayland Real Estate podpisał list intencyjny z właścicielem CH Ster, firmą Valad Europe. Postanowiono wówczas, że nie będzie budowy nowego obiektu, tylko rozbudowa wspólnymi siłami istniejącego juz centrum. Z tych planów też jednak nic nie wyszło.

Powrót do pierwotnego pomysłu

Przez wiele miesięcy w temacie zagospodarowania 8-hektarowej działki nie pojawiały się żadne nowe informacje. Aż do teraz. Mayland Real Estate niedawno złożył bowiem wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji obejmującej budowę budynku handlowo-usługowego. Okazuje się, że planowany jest powrót do pierwotnego pomysłu samodzielnej budowy nowej galerii.

– Mayland Real Estate nie współpracuje z CH Ster i nie tworzy rozbudowy centrum. Na działce należącej do Mayland planowany jest inny obiekt handlowy – informuje Agata Uszyńska, marketing i PR manager w Mayland Real Estate.

Jakie powstaną tam sklepy? Czy wciąż planowane jest kino?

Czy będzie to koncepcja podobna do projektu Alei Słońca ze 130 sklepami i kinem? Na razie inwestor nie informuje o szczegółach, tłumacząc, że na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej jest na to za wcześnie.

– Nie jest ustalony ostateczny wygląd obiektu handlowego. Na tym etapie nie ma możliwości stworzenia harmonogramu prac, ponieważ nie wiemy w jakim czasie wnioski będą procedowane – mówi Agata Uszyńska.

Mayland Real Estate to deweloper znany m.in. z budowy centrów handlowych Serenada i Krokus w Krakowie, osiedla Bella Dolina w Rzeszowie, CH Riviera w Gdyni i CH Karolinka w Opolu.