Bańki mydlane, Liga Superbohaterów, liczne gry i zabawy dla najmłodszych oraz bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet po 50. roku życia — to tylko kilka spośród wielu elementów składających się na wydarzenie Dni Rodziny, które z miniony weekend odbyło się na Jasnych Błoniach w Szczecinie.


Moc wrażeń dla całych rodzin

Rodzice i ich dzieci w minioną sobotę od godziny 11:00 mogli wziąć udział w evencie, zorganizowanym przez Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Dla najmłodszych przygotowano wiele propozycji, a wśród nich m.in. rozmaite zajęcia ruchowe, puszczanie baniek mydlanych, różne spektakle z magikami w roli głównej oraz gry i inne zabawy.

– Bardzo fajna zabawa, bardzo fajne miejsce dla dzieciaków! Moje pociechy są zadowolone. Oczywiście najbardziej podoba się im Bańkowa Kraina — mówiła uczestniczka wydarzenia, Ludmiła.

Podczas Dni Rodziny na Jasnych Błoniach odbyły się także pokazy pierwszej pomocy oraz Akademia Cyrkowa, czyli warsztaty, których celem było pobudzanie wyobraźni. Ponadto, dorośli mogli spróbować nordic walking.

– Podoba mi się, że poznałem nowego kolegę i zobaczyłem Lokiego z filmu o Thorze — skomentował kilkuletni uczestnik, Kuba.

Sobota na placu Jasne Błonia

Oprócz wspomnianych wcześniej atrakcji, w weekend udostępniono także mammobus. Warto pamiętać, że regularne badanie piersi pozwala na wykrycie zmian nowotworowych na wczesnym etapie ich rozwoju. Dlatego też zawsze dobrze jest skorzystać z podobnej opcji.

Ponadto uczestnicy mogli także odwiedzić stoiska Ligi Superbohaterów, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie m.in. z bohaterami filmów Marvela. Tą możliwością wydawali się zachwyceni zarówno dorośli, jak i dzieci.

Należy wspomnieć także o tym, że podczas eventu obecni byli także przedstawiciele Domu Kultury 13 Muz, Centrum Seniora, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, jak również Szczecina Przyjaznego Rodzinie.

Frekwencja podczas Dni Rodziny była spora. Dzieciaki miały wspaniałą okazję do spędzenia kilku chwil na świeżym powietrzu w towarzystwie rówieśników, co docenili także ich rodzice.

AUTOR ZDJĘCIA: Inessa Ormańczyk

AUTOR ZDJĘCIA: Inessa Ormańczyk

AUTOR ZDJĘCIA: Inessa Ormańczyk

AUTOR ZDJĘCIA: Inessa Ormańczyk

AUTOR ZDJĘCIA: Inessa Ormańczyk

AUTOR ZDJĘCIA: Inessa Ormańczyk

AUTOR ZDJĘCIA: Inessa Ormańczyk

AUTOR ZDJĘCIA: Inessa Ormańczyk