W Szczecinie realizowanych jest kilka dużych inwestycji drogowych. Na 2022 r. zaplanowano jednak również prace o mniejszym zakresie, wykonywane w ramach bieżącego utrzymania dróg. ZDiTM udostępnił listę ulic szykowanych do remontu w najbliższych miesiącach.

 

Na wiosnę planowany jest m.in. remont fragmentu al. Wojska Polskiego, od skrzyżowania z Unii Lubelskiej do węzła Głębokie. Prace mają być również prowadzone na ulicach: Krasickiego, Mącznej, Pszennej i Kolorowych Domów.

Będą kolejne przetargi

Już teraz rozpoczęła się przebudowa ul. Ruskiej na Pomorzanach, a wkrótce mają zostać ogłoszone kolejne przetargi. Chodzi m.in. o budowę ul. Olszynki Grochowskiej, od ul. Dąbskiej do posesji nr 10, a także ul. Bernardyńskiej na Skolwinie. Planowana jest też budowa chodnika w ciągu ul. Broniewskiego, na odcinku od ul. Arkońskiej do posesji przy ul. Broniewskiego 14, oraz miejsc postojowych na ul. Maksymiliana Jackowskiego (przy szpitalu na Unii Lubelskiej).

ZDiTM cały czas prowadzi przebudowę nawierzchni jezdni i chodników w al. Papieża Jana Pawła II. Budowane jest rondo Walecznych – Mączna. Trwają również prace na ul. Okólnej na Bukowie. W tej okolicy realizowana jest też budowa chodnika przy ul. Ogrodniczej, od ul. Dzwonkowej do ul. Górnej, a także modernizacja chodnika w ciągu ul. Szosa Polska, na odcinku od ul. Nehringa do ul. Ogrodniczej. Chodnik powstaje również przy ul. Krasickiego na Pogodnie. Trwa przebudowa ul. Bolesława Śmiałego.

Co zostało zrobione w ubiegłym roku?

W 2021 r. ZDiTM wymienił nakładkę asfaltową na ulicach: Wyszyńskiego, Farnej, Sołtysiej, Eskadrowej, Gdańskiej, Pyrzyckiej, Goleniowskiej, Marii Dąbrowskiej, Łubinowej, Piasecznej, Strzałowskiej, Rugiańskiej, Światowida, Żołnierskiej i Miodowej.

Przy ul. Zawadzkiego powstały nowe chodniki i zatoki autobusowe, a wkrótce gotowa będzie droga rowerowa. Zakończyły się roboty na Hrubieszowskiej, Jodłowej i Mickiewicza. ZDiTM oddał do użytku również parking P&R w Podjuchach oraz kwartał ulic w śródmieściu (m.in. ul. Bohaterów Getta Warszawskiego).