Równo za tydzień mieszkańcy Szczecina będą mogli znaleźć ochłodę w basenach Arkonki. Już w Dzień Dziecka niecki napełnią się wodą, a wstęp na kompleks basenowo-rekreacyjny będzie płatny.

 

Arkonka to jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych mieszkańców. Na obiekt można się dostać poprzez bramki główne oraz dodatkowo – tylko w weekendy od 24 czerwca – od strony parkingu. Kompleks będzie czynny przez 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do czwartku w godz. 10-19, a od piątku do niedzieli w godz. 10-20. Godziny otwarcia ulegną zmianie w sierpniu – wówczas szczecińska majorka będzie czynna codziennie w godz. 10-19.

– Bardzo łatwo można ominąć kolejki, które powstają przy wejściu na kompleks – dodaje Andrzej Kus, rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych. – Wystarczy zainstalować aplikację Mobilna Karta Miejska Szczecin i za jej pośrednictwem kupić bilet. Codziennie będzie dostępnych 2 tysiące takich wejściówek. W bramce przy parkingu oraz kasach głównych będzie stał ochroniarz, do którego można podejść i zeskanować bilet.

W tym roku bilety wstępu na Arkonkę podrożały. Bilet normalny na Arkonkę kosztuje 16 złotych (zamiast 15 zł), a ulgowy – 8 złotych (zamiast 5 zł). Honorowana będzie także Szczecińska Karta Rodzinna.

Przypomnijmy, że na Arkonce oprócz basenów dostępne są także inne atrakcje – korty do tenisa i badmintona, miejsca do grillowania, plac zabaw, siłownia pod chmurką, leżaki, hamaki, sztuczna plaża, boiska do plażowej piłki siatkowej czy skatepark.

Dostępny jest również parking na 200 samochodów. Za każdą godzinę zapłacimy 2 złote (w poprzednich latach 1 zł).