Ponad 16,5 tysiąca osób odwiedziło w weekend szczecińską Arkonkę. Niestety, nie wszyscy potrafili zachować się zgodnie z zasadami, które obowiązują na kąpielisku. Nieznani sprawcy powyrywali w basenie sportowym zaczepy lin oddzielających tory. Kolejnym problemem był alkohol.

 

Arkonka już dawno nie miała aż tylu gości. W ten weekend na kąpielisko przyjechali nie tylko mieszkańcy Szczecina, ale również goście z innych miast.

– Parking wypełniony był do ostatniego miejsca. Tylko przez jeden weekend kompleks odwiedziło ponad 16,5 tysiąca plażowiczów – informuje rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kus.

Niestety, nie obyło się także bez aktów wandalizmu. Nieznani sprawcy powyrywali w basenie sportowym zaczepy lin, które oddzielają tory. Kolejny problem, który pojawia się na wszystkich kąpieliskach, to alkohol. Coraz więcej osób po jego spożyciu wchodzi do wody.

– Przypominamy, że na wszystkich kąpieliskach obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu. Ci, którzy nie zastosują się do tego przepisu, mogą być wyproszeni z obiektu – ostrzega Andrzej Kus.

Tylko w ten weekend Arkonkę, w asyście ochrony, opuściło kilkadziesiąt osób.