Od lipca kierowcy parkujący w Szczecinie mają do wyboru pięć aplikacji mobilnych. Do czterech serwisów – Sky Cash, MoBiLET, AnyPark i Flowbird dołączył piąty, o nazwie mPAY.

 

Za postój można płacić korzystając z parkomatów albo aplikacji mobilnych. Ta druga opcja jest znacznie wygodniejsza. Z początkiem lipca kierowcy mają do wyboru pięć serwisów mobilnych, w których najnowszym jest mPAY. Wszystkie obsługują Strefę Płatnego Parkowania, płatne parkingi niestrzeżone oraz Strefę Zamieszkania Stare Miasto.

– Korzystanie z aplikacji mobilnych jest wygodne i bezpieczne, za postój można zapłacić nie wychodząc z pojazdu – zachwala rzecznik prasowy spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne Wojciech Jachim.

Dodatkowo aplikacje umożliwiają określenie konkretnego czasu postoju. Wśród korzyści z ich korzystania wymienia się także brak szukania parkomatu, płacenie za realny czas parkowania, możliwość dowolnego sposobu naliczania opłaty (bez limitu, na czas albo za konkretną kwotę).

– Płatności mobilne działają na zasadzie usługi prepaid. Aby skorzystać z parkowania należy wpłacić pieniądze na konto utworzone w danej usłudze. Można skorzystać z opcji post-paid, jeśli korzystamy z podłączonej do konta karty płatniczej, lub z usługi DCB, czyli płatności doliczanej do rachunku za telefon – tłumaczy Wojciech Jachim.

Więcej informacji oraz opis innych usług, znajduje się na stronach mobilnych aplikacji.