Plenerowe koncerty szczecińskich zespołów, interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci, wspólna potańcówka – tak mają wyglądać niedzielne obchody 77. urodziny polskiego Szczecina. W tym roku na wszystkich odwiedzających tego dnia Różankę czekać będą aż dwa torty, które razem ważyć będą ponad 150 kg!

 

Przez ostatnie dwa lata świętowanie rocznicy objęcia Szczecina przez polskie władze było przyćmione pandemicznymi obostrzeniami. W 2020 wszystko odbywało się online, w zeszłym roku choć spotkaliśmy się na Różance, nie było tradycyjnego tortu, za którym zawsze ustawiała się długa kolejka szczecinian. W tym roku świętować będziemy na całego! Na koncert i atrakcje zaplanowane z okajzi 77. urodzin Szczecina organizatorzy zapraszają już w najbliższą niedzielę, 3 lipca, o godz. 12:00 do Ogrodu Różanego.

W południe zostanie rozdany urodzinowy tort – a właściwie dwa torty, każdy z nich ważący 77 kg. Na maluchy czekać będzie specjalne interaktywna strefa zabaw i animacji, a dla miłośników muzyki przygotowano nie lada ucztę. Na scenie pojawi się Baltic Neopolis Quartet w składzie Karolina Hyla-Wybraniec – skrzypce, Monika Sawczuk – skrzypce, Grzegorz Sadowski – altówka, Kateryna Verbitska – wiolonczela. Kwartet zaprezentuje niezapomniane melodie świata filmu. Usłyszymy m.in. zwariowane melodie Looney Tunes, standardy Gershwina czy wzruszający temat z filmu Casablanca. W muzyczną podróż zabierą słuchaczy również Konrad Słoka oraz Lesja&Tom Horn.

Po południu, w godz. 16:00-19:00, będzie można poszaleć na parkiecie do przebojów z rodzimego podwórka. Urodzinowa potańcówka obfitować będzie w szlagiery, ponadczasowe klasyki i nieco bardziej nowoczesne hity. Nie zabraknie muzyki nawiązującej do Szczecina.

 

Program:

godz. 12.00

Tort urodzinowy - 2 torty każdy po 77 kg

godz. 12.00-16.00

Interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci

od godziny 12:00

Koncerty:

- Baltic Neopolis Quartet - niezapomniane melodie świata filmu w kameralnym gronie. Zwariowane melodie Looney Tunes, standardy Gershwina czy wzruszający temat z filmu Casablanca z prologiem mistrza klasyki W. A. Mozarta. Baltic Neopolis Quartet w składzie: Karolina Hyla-Wybraniec – skrzypce, Monika Sawczuk – skrzypce, Grzegorz Sadowski – altówka, Kateryna Verbitska – wiolonczela.

- Konrad Słoka - jego twórczość to połączenie liryczności folkowych ballad i surowej, bezkompromisowej punkowej energii. Teksty Konrada są bezpośrednie, opowiadają w niezwykły sposób o zwykłych, z pozoru, sytuacjach w otaczającej rzeczywistości, unikając przy tym pretensjonalności i egzaltacji poezji śpiewanej. Podczas solowego koncertu zaprezentuje piosenki z nadchodzącego (październik 2022) debiutanckiego albumu „Stare śmieci”, jak również nowe kompozycje i własne interpretacje piosenek ulubionych artystów.

- Lesja & Tom Horn w projekcie ZEMLA łączącym dwie oddalone od siebie muzyczne planety. Energia etnicznych pieśni ukraińskich opiera się na elektronicznym brzmieniu nowoczesnego bitu. To spotkanie dojrzałych i doświadczonych artystów.

godz. 16.00-19.00

Urodzinowa potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka.